خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/03/05 10:05:14
سرویس اجتماعی
محجوب:

تامین اجتماعی اجازه حذف بیمه کارگران ساختمانی را ندارد/ با متخلفان برخورد قانونی می‌شود

رییس فراکسیون کارگری مجلس با بیان اینکه طبق آخرین مصوبه مجلس اعمال سهمیه برای بیکه کارگران ساختمانی ملغی شده است، گفت: اعمال سهمیه بیمه کارگران ساختمانی خلاف نص صریح قانون است.
تامین اجتماعی اجازه حذف بیمه کارگران ساختمانی را ندارد/ با متخلفان برخورد قانونی می‌شود رییس فراکسیون کارگری مجلس با بیان اینکه طبق آخرین مصوبه مجلس اعمال سهمیه برای بیکه کارگران ساختمانی ملغی شده است، گفت: اعمال سهمیه بیمه کارگران ساختمانی خلاف نص صریح قانون است. https://cdn.icana.ir/d/019/42831.jpg تامین,اجتماعی,اجازه,حذف,بیمه,کارگران,ساختمانی,را,ندارد/,با,متخلفان,برخورد,قانونی,می‌شود Icana

علیرضا محجوب درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص اظهارات معاون فنی و درآمد تامین اجتماعی مبنی بر اینکه با وجود کمبود اعتبار اما بیمه هیچ کارگری ساختمانی امسال قطع نمی شود، گفت: متاسفانه دربرخی شعب مدیران، روسا و کارمندان اقدام به حذف بیمه کارگران ساختمانی کردند که به طور حتم در صورت اثبات درمحاکم قضایی با عوامل مورد نظر برخورد قانونی خواهد شد، یعنی هم جبران خسارت صورت گرفته و هم برای افراد خاطی انفصال از خدمت انجام می شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با اشاره به برخی صحبت های مسئولان مبنی بر اینکه از 2 هزارمیلیارد تومان اعتبار برای بیمه کارگران ساختمانی در سال 94 ،تنها 800 میلیارد تومان آن اختصاص پیدا کرد، افزود: 1600 میلیارد تومان باید در سال 94 برای بیمه کارگران ساختمانی اختصاص پیدا می‌کرد، البته این مبلغ تنها در شرایطی محقق می‌شود که ساخت و ساز رونق داشته باشد؛ این درحالی است که عدم رونق در ساخت و سازها به بیمه تعداد بسیار کمتری از کارگران ساختمانی منجر می‌شود.

وی با انتقاد از اینکه پشت نوبت قرار دادن کارگران ساختمانی برای بیمه، تصریح کرد: به طور حتم هر کارگری درصورت اثبات و فعالیت در حرفه ساختمانی و داشتن کارت مهارت باید دارای بیمه باشد، بنابراین درصورت عدم درنظرگرفتن بیمه مجازات هایی نظیر انفصال از خدمت برای فرد خاطی درنظرگرفته می شود.

محجوب با تاکید براینکه کارگران می توانند با شکایت از حقوق خود دفاع کنند، گفت: طبق بررسی های انجام شده بیشتر کارگران ساختمانی دارای بیمه هستند، اما بسیاری خود را در جایگاه کارگر ساختمانی قرار داده و خواهان بیمه هستند که نمی توان بیمه ای را برای این افراد درنظرگرفت.

وی درخصوص اعمال سهمیه برای بیمه کارگران ساختمانی، تصریح کرد: درآخرین مصوبه مجلس شورای اعمال سهمیه ملغی و خلاف قانون شناخته شده است بر این اساس چنانچه همچنان اعمال سهمیه ای وجود داشته باشد کارگران امکان شکایت دارند.

رییس فراکسیون کارگری مجلس، گفت: طبق برآوردهای انجام شده تنها یک میلیون و 200 هزارنفر کارگر ایرانی و خارجی فعالیت ساختمانی انجام می‌دهند بنابراین اگر درحال حاضر 2 میلیون متقاضی وجود دارد نشان ازآن دارد که برخی افراد خود را بیهوده ذی حق می دانند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه ۷۰۰هزار کارگر ساختمانی پشت نوبت بیمه هستند،‌ گفت: بیمه هیچ یک از یک میلیون کارگری که تحت پوشش هستند در سال جاری حذف نمی شود.

وی افزود: در سال۹۴ مصوب شده بود که دو هزار میلیارد تومان برای تامین منابع بیمه کارگران ساختمانی به سازمان تامین اجتماعی اختصاص داده شود اما از اعتبار عنوان شده فقط ۸۰۰ میلیارد تومان پرداخت شد و عملا ما با یک هزار میلیارد و ۲۰۰ میلیارد تومان کمبود مواجه شدیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet