هدر موبایل
1395/03/07 08:53:42
سرویس اجتماعی
علیپورخنکداری مطرح کرد:

مترو؛ مهم‌ترین دغدغه فراکسیون مدیریت‌شهری مجلس نهم/لزوم تعیین تکلیف چگونگی پرداخت سهم شهرداریها از ارزش افزوده در مجلس‌دهم

نایب رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس گسترش مترو را مهم‌ترین دغدغه نمایندگان در مجلس نهم خواند وگفت: چگونگی پرداخت سهم شهرداری‌ها از محل مالیات بر ارزش افزوده باید در دستور کار مجلس دهم قرار گیرد.
مترو؛ مهم‌ترین دغدغه فراکسیون مدیریت‌شهری مجلس نهم/لزوم تعیین تکلیف چگونگی پرداخت سهم شهرداریها از ارزش افزوده در مجلس‌دهم نایب رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس گسترش مترو را مهم‌ترین دغدغه نمایندگان در مجلس نهم خواند وگفت: چگونگی پرداخت سهم شهرداری‌ها از محل مالیات بر ارزش افزوده باید در دستور کار مجلس دهم قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/65287.jpg مترو؛,مهم‌ترین,دغدغه,فراکسیون,مدیریت‌شهری,مجلس,نهم/لزوم,تعیین,تکلیف,چگونگی,پرداخت,سهم,شهرداریها,از,ارزش,افزوده,در,مجلس‌دهم Icana

کمال علیپور خنکداری در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح عملکرد فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس نهم، گفت: در دور نهم اعضای فراکسیون مدیریت شهری و روستایی در مقاطع مختلف همراه با وزرا و برخی از معاونان وزرا از کلانشهرهای بزرگ کشور بازدید میدانی کرده و از نزدیک در جریان مشکلات آنها قرار گرفتند.

 

مترو و حاشیه‌نشینی مهم‌ترین دغدغه فراکسیون مدیریت شهری و روستایی

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: گسترش مترو مهم‌ترین دغدغه نمایندگان فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی در طول چهار سال مجلس نهم بود، از همین رو تلاش شد تا  2هزار میلیارد تومان برای گسترش مترو کلانشهر‌ها به خصوص تهران در مجلس مصوب شود اما متاسفانه دولت در اجرای این قانون با مجلس همکاری نکرد.

علیپور خنکداری دومین دغدغه فراکسیون مدیریت شهری و روستایی را حاشیه نشینی دانست و گفت: حاشیه نشینی یا همان سکونت‌گاه‌های غیرقانونی از مسایل پیش آمده برای کلان‌شهرها است که اعضای فراکسیون در جلسات مختلف به این موضوع پرداختند و با مسئولان وزارت راه و شهرسازی هم برای رفع مشکلات جلساتی را برگزار کردند.

عضو کمیسیون عمران در مجلس نهم ادامه داد: هیات رئیسه فراکسیون مدیریت شهری و روستایی جلساتی را نیز در شهر مشهد به جهت رفع برخی موانع بودجه‌ای برگزار کرد، جلسه‌ای نیز در شیراز با حضور مسئولان تمامی کلانشهرها و معاونان وزیر راه و شهرسازی و معاونان وزیر کشور طی دوره نهم مجلس برگزار شد.

وی با یادآوری برگزاری جلسه فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس در شهر قم، گفت: در دوره چهارساله مجلس نهم این فراکسیون سه روزه کاری برای رفع مشکلات بودجه‌ای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و کلانشهرها در قم جلسه برگزار کرد، همچنین در شهر همدان در خصوص حمل ونقل ریلی و پروژه‌های سرمایه‌گذاری در کلان‌شهرها جلساتی برگزار شد.

علیپورخنکداری یادآور شد: فراکسیون مدیریت شهری و روستایی در استان مازندران و کردستان نیز جلساتی را برگزار کرد، در حقیقت این جلسات سبب شد تا کمی از دغدغه کلان‌شهرها در رابطه با حمل‌ونقل عمومی، سرمایه‌گذاری‌ها و فاینانس کاسته شود.

وی با تاکید بر اینکه نمایندگان در فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس نهم به دنبال مکلف کردن دولت برای انجام وظایف خود و پرداخت سهم 50درصدی کمک به شهرداری‌ها بودند، گفت: امروزه شهرداری‌ها نسبت به چهار سال گذشته احساس رضایت بیشتری دارند.

 

مجلس دهم تجمیع عوارض در لایحه برنامه ششم توسعه را اصلاح کند

این نماینده مردم در مجلس نهم ضیافت شهردار تهران با نمایندگان مجلس نهم را یادآور شد و گفت: در این ضیافت شهردار تهران نیز رضایت خود از کمک مجلس نهم به مدیریت شهری یادآور شد، البته دغدغه‌هایی نیز درخصوص تجمیع عوارض در برنامه ششم توسعه را هم مطرح کردند.

علیپور خنکداری معتقد است: نمایندگان در مجلس دهم باید موضوع تجمیع عوارض در برنامه ششم توسعه را بررسی و پیگیری کنند، چراکه پرداخت سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده نباید تغییر کند و بهترین شکل توزیع هم همان سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها خواهد بود.

 

شهرداری باید متولی مسائل زیست‌محیطی شهرها باشد

وی توسعه منابع پایدار زیست‌محیطی را یادآور شد و گفت: حدود 18 اداره و وزراتخانه‌ی مختلف درگیر مسائل محیط زیست شهرها هستند، اما متاسفانه هنوز متولی این موضوع به خصوص در رابطه با منابع پایدار زیست‌محیط مشخص نیست، این در حالی است که شهرداری‌ها به خصوص در کلان شهرها باید متولی محیط‌زیست شهرها باشند.

نایب رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی در مجلس نهم یادآور شد: مسائل زیست محیطی و مدیریت بحران باید به شهرداران در کلان‌شهرها واگذار شود چراکه در مواقع بروزمشکل وزارت کشور و سازمان حفاظت محیط‌زیست ورود پیدا نمی‌کنند، در صورت ورود هم تنها به سیاست‌گذاری می‌پردازند در حالی که شهرداری‌ها دستگاه اجرایی هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet