هدر موبایل
1395/03/07 10:18:33
سرویس اجتماعی
فیاضی تاکید کرد:

لزوم ورود جدی محیطزیست برای برخورد با متخلفان احداث جاده در پارک ملی پابند

نماینده مردم نور و محمود آباد بر لزوم ورود جدی سازمان محیطزیست برای برخورد با متخلفان احداث جاده در پارک ملی پابند تاکید کرد.
لزوم ورود جدی محیطزیست برای برخورد با متخلفان احداث جاده در پارک ملی پابند نماینده مردم نور و محمود آباد بر لزوم ورود جدی سازمان محیطزیست برای برخورد با متخلفان احداث جاده در پارک ملی پابند تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605105544298838.jpg ,لزوم,ورود,جدی,محیطزیست,برای,برخورد,با,متخلفان,احداث,جاده,در,پارک,ملی,پابند Icana

عبدالوحید فیاضی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه عبور جاده از پارک های ملی آسیب جدی به اکوسیستم آن وارد می‌کند، افزود: در کشورهای پیشرفته چنین اقدامی موضوعیت ندارد و هیچگاه فضای سبز و به ویژه مناطق حفاظت  شده ای همچون پارک‌های ملی را برای احداث جاده تخریب نمی‌کنند.

نماینده مردم نور و محمود آباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در کشور ما با وجود مشکلات اقتصادی، راحت ترین کار جاده سازی است و برای احداث آن به آسان ترین شکل ممکن، محیط زیست را مورد تخریب قرار می دهند که نمونه آن، تلاش برخی برای احداث جاده در پارک ملی پابند در شهرستان نکا استان مازندران است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه باید سهم منابع طبیعی را در جاده سازی پایین بیاوریم، تصریح کرد: در کشور صنعت هوایی، زمینی و ریلی نتوانست رشد مناسبی داشته باشد به همین جهت اغلب افراد راحت ترین راه را برای احداث جاده ها مانند تخریب پارک های ملی مدنظر قرار می دهند.

وی یادآور شد: امروزه در استان مازندران با تنگنای سخت زیست محیطی روبروهستیم به گونه ای که در برخی مواقع منابع طبیعی به مخاطره می افتد لذا ممکن است با ادامه این روند دامنه سبز و پوشش گیاهی در این استان کاهش یابد بر این اساس باید تلاش کرد تا از راه های جایگزین دیگری برای احداث و عبور جاده استفاده شود.

فیاضی بر نقش موثر محیط زیست در جلوگیری از عبور جاده از پارک ملی پابند تاکید کرد و گفت: محیط زیست باید جدی تر از قبل ورود داشته باشد چراکه اهرم های قانونی زیادی در اختیار دارد که می‌تواند از این تخلفات جلوگیری کند.

نماینده مردم نورو محمود آباد در مجلس شورای اسلامی، گفت: این تخلفات از سوی برخی دستگاه های اجرایی صورت می‌گیرد که وزارت راه و شهرسازی با همراهی محیط زیست باید وارد عمل شده و با متخلفان برخورد جدی داشته باشند زیرا این اقدامات خلاف مصالح زیست محیطی کشور است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در خبرها آمده است که دستگاه های اجرایی در مازندران تلاش می‌کنند در ارتفاع ۱۸۰۰ الی ۲۰۰۰ متری در اکوسیستمی حساس و شکننده از جنگل های خزری و از همه مهمتر درون محدوده پارک ملی پابند، جاده ای را احداث کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet