هدر اصلی
1395/03/07 15:50:43
سرویس سیاسی
حسینی با اشاره به‌ضرورت وتوی مصوبه ممنوعیت خرید آب‌سنگین ایران ازسوی اوباما:

تخریب وجهه بین‌المللی آمریکا با قدعلم کردن کنگره دربرابر کاخ‌سفید

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم معتقد است آمریکا برای جلوگیری از لطمه به وجهه بین‌الملل خود دربرابر کنگره موضع‌گیری کرده و مصوبه ممنوعیت خرید آب‌سنگین ایران را وتو می‌کند.
تخریب وجهه بین‌المللی آمریکا با قدعلم کردن کنگره دربرابر کاخ‌سفید عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم معتقد است آمریکا برای جلوگیری از لطمه به وجهه بین‌الملل خود دربرابر کنگره موضع‌گیری کرده و مصوبه ممنوعیت خرید آب‌سنگین ایران را وتو می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/113947.jpg تخریب,وجهه,بین‌المللی,آمریکا,با,قدعلم,کردن,کنگره,دربرابر,کاخ‌سفید Icana

سیدباقر حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه تصویب قانون ممنوعیت خرید آب سنگین ایران در کنگره آمریکا لطمه جدی به اعتبار این کشور وارد می کند، گفت: اگر قرار باشد دولت اوباما در برابر این مصوبه اقدامی نکند اعتماد بین‌المللی نسبت به آمریکا از بین می رود.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس نهم شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: توافقات بین‌المللی همواره در سایه اعتماد به اجرای آن صورت می گیرد و خارج از بحث مناقشات آمریکا با ایران اگر این کشور درباره یکی از توافقات بین‌المللی خود اهمال کرده و مجلس این کشور دربرابر دولت آن موضع بگیرد، کشورهای دیگر برای تفاهم‌های بعدی اعتمادی به این کشور نخواهند داشت.

سید باقر حسینی سید باقر حسینی3406758/11/2013 2:51:00 PMhttp://media.icana.ir/Image/2013/08/43285_Thum.jpg
سید باقر حسینی

وی افزود: لازم است اوباما برای ادامه کار خود در عرصه سیاست خارجی در برابر کنگره آمریکا با استفاده از حق وتو ایستادگی کند تا کشورهای دیگر بر این عقیده نشوند که دولت و مجلس آمریکا هماهنگی با هم در خصوص توافقات بین المللی ندارند.

حسینی ادامه داد: از سوی دیگر طبق برجام ملزم به فروش آب سنگین آن هم به آمریکا نیستیم و لازم به ذکر است کشورهای متقاضی زیادی در دنیا منتظر خرید این محصول استراتژیک ما هستند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امروز کشورهایی مانند چین، روسیه و سایر کشورهای اروپایی به دلیل درصد بالای خلوص آب سنگین و استاندارد بودن، به دنبال خرید آن هستند از این رو این موضوع صرفا مناقشه ای داخلی برای آمریکاست و فایده و ضررش برای همان کشور است و نگرانی در ایران به وجود نخواهد آورد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet