هدر موبایل
1395/03/09 11:07:29
سرویس اقتصادی
قادری مطرح کرد:

مشکلات توسعه صنعت بیمه؛ از چرخش مدیریت سنتی به مدرن تا سرمایه گذاری مشترک با خارجی ها

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس نهم، با بیان اینکه یک نقد جامع و اصولی از وضعیت صنعت بیمه کشور ضروری است،گفت:با ورود بیمه‌های خصوصی و شرکت های بیمه ای خارجی به بازار و انتقال سرمایه‌های جدید به صنعت بیمه رویکرد مدیریتی و نگاه سنتی تغییرمی کند.
مشکلات توسعه صنعت بیمه؛ از چرخش مدیریت سنتی به مدرن تا سرمایه گذاری مشترک با خارجی ها عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس نهم، با بیان اینکه یک نقد جامع و اصولی از وضعیت صنعت بیمه کشور ضروری است،گفت:با ورود بیمه‌های خصوصی و شرکت های بیمه ای خارجی به بازار و انتقال سرمایه‌های جدید به صنعت بیمه رویکرد مدیریتی و نگاه سنتی تغییرمی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/52706.jpg مشکلات,توسعه,صنعت,بیمه؛,از,چرخش,مدیریت,سنتی,به,مدرن,تا,سرمایه,گذاری,مشترک,با,خارجی,ها Icana

جعفر قادری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه ریسک فعالیت های اقتصادی در کشور زیاد است، گفت: یکی از زمینه های کاهش ریسک اقتصادی و افزایش تمایل سرمایه گذاران به سرمایه گذاری توسعه پوشش های بیمه ای و قرارگیری شرکت های بیمه ای در کنار سرمایه گذاران است.

نماینده مردم شیراز در مجلس نهم، به فقدان واحد بازار یابی  به صورت مستقل اشاره کرد و افزود:این امر سبب شده شرکت های بیمه استراتژی مشخصی برای بازار یابی نداشته باشند، که این خلا بر شبکه فروش نیز اثر گذار بوده است.

 

جعفر قادری جعفر قادری3406758/20/2013 5:43:15 PMhttp://media.icana.ir/Image/2013/08/44581_Thum.jpg
جعفر قادری

 

نقد جامع و اصولی از وضعیت صنعت بیمه کشور ضروری است

قادری با تاکید بر لزوم چرخش رویکرد مدیریتی شرکت‌های بیمه از سنتی به مدرن ادامه داد:تا زمانی که محصولات جدید متناسب با نیازهای دهک‌های مختلف کشور طراحی و توسط شبکه فروش حرفه‌ای به بازار عرضه نشود،صنعت بیمه کشور نمی تواند از چالش‌های کنونی رهایی یافته و مسیر توسعه را پیش بگیرد.

وی با بیان اینکه در دوره پساتحریم امکان فراهم شدن فرصت‌های خوبی برای صنعت بیمه کشور وجود دارد،بیان کرد: یک نقد جامع و اصولی از وضعیت صنعت بیمه کشور ضروری است،زیرا طی سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی صنعت بیمه به شکل انحصاری در دست دولت بود و تقریبا هیچ‌گونه نوآوری درآن دیده نشد.

 

فقدان نیروی انسانی متخصص و عدم توجه به بازاریابی نوین عامل خروج برخی از شرکت‌های بیمه در بازار رقابتی دنیا

قادری افزود:با ورود بیمه‌های خصوصی و شرکت های بیمه ای خارجی به بازار و انتقال سرمایه‌های جدید به صنعت بیمه رویکرد مدیریتی و نگاه سنتی تغییرمی کند.

وی فقدان نیروی انسانی متخصص کافی و عدم توجه به بازاریابی نوین را دلایل دیگر خروج برخی از شرکت‌های بیمه در بازار رقابتی دنیا عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه شرایط جدید امکان تولید و سرمایه‌گذاری بیشتری را ایجاد می کند،نیاز به افزایش ظرفیت بیمه‌ها و قدرت مانور آنها نسبت به گذشته احساس می شود.

 

ضرورت رقابتی شدن بیمه‌ها و فعال شدن بیمه های اتکایی

این نماینده مردم در مجلس نهم،تصریح کرد: صنعت بیمه کشور پس از سال‌ها فعالیت هنوز نتوانسته متناسب با نیازهای دهک‌های جامعه بیمه‌نامه طراحی کند و هنوز نتوانسته در بحث پرداخت خسارت رضایت بیمه‌گذار را جلب کند.

قادری تمرکز بربازارهای هدف را یکی دیگر از عوامل موفقیت صنعت بیمه در دنیا نام برد و افزود: شرکت‌های بیمه درایران وقتی تاسیس شدند، بدون شناسایی و توجه به بازارهای هدف به دنبال جذب مشتریان شرکت‌های رقیب بودند و همین موضوع باعث شد تا کمتر شرکتی برنامه‌ای بلندمدت برای حضور در بازار داشته باشد.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات درمجلس نهم،با تاکید براهمیت رقابتی شدن بیمه‌ها و ضرورت فعال شدن بیمه های اتکایی تصریح کرد:فعالیت مشترک با بیمه‌های خارجی و به روزشدن مدیران به کاهش هزینه ها و افزایش سرمایه گذاری کمک شایانی می کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet