هدر موبایل
1395/03/09 11:28:02
سرویس اجتماعی
قاضی پور انتقاد کرد:

اتباع بیگانه؛ معضل بازار کار ایران/ وزارت کار و کشور مانع بکارگیری اتباع غیرمجاز شوند

نماینده مردم ارومیه در مجلس با تاکید بر اینکه نیروی کار ایرانی باید جایگزین اتباع خارجی شود، گفت: متاسفانه بکارگیری اتباع بیگانه به معضلی جدی برای بازار کار ایران تبدیل شده است.
اتباع بیگانه؛ معضل بازار کار ایران/ وزارت کار و کشور مانع بکارگیری اتباع غیرمجاز شوند نماینده مردم ارومیه در مجلس با تاکید بر اینکه نیروی کار ایرانی باید جایگزین اتباع خارجی شود، گفت: متاسفانه بکارگیری اتباع بیگانه به معضلی جدی برای بازار کار ایران تبدیل شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/104256.jpg اتباع,بیگانه؛,معضل,بازار,کار,ایران/,وزارت,کار,و,کشور,مانع,بکارگیری,اتباع,غیرمجاز,شوند Icana

نادر قاضی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره حل مشکلات جامعه کارگری، گفت: مهم‌ترین مطالبات جامعه کارگری  افزایش حق مسکن، دستمزد، بیمه، تعریف بسته های حمایتی، امنیت شغلی، حذف قراردادهای سفید امضا و ... است که باید از سوی مسئولان شورای عالی به آن پرداخته شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه واقعیت‌های جامعه کارگری باید از سوی مسئولان مورد توجه قرار گیرد، بر اختصاص بسته‌های حمایتی در جهت بهبود وضعیت معیشتی آنها تاکید کرد وگفت: از آنجایی که اکثر کارگران جزو گروه‌های کم‌درآمد کشور هستند بنابراین در راستای بهبود وضعیت معیشتی آنها باید بسته حمایتی کاملی در نظر گرفته شود که در این بسته تسهیلاتی جهت کمک خرید مسکن، تحصیل فرزندان،  افزایش دستمزد و ...گنجانده شود.

وی  با تاکید بر اینکه نیروی کار ایرانی باید جایگزین اتباع خارجی شود، گفت: هر چند بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور جرم است ولی متاسفانه بکارگیری آنها از سوی کارفرمایان طی سال های اخیر به معضلی جدی برای بازار کار ایران تبدیل شده و موجب از بین رفتن فرصت های شغلی برای نیروهای کار داخلی شده؛ در حالی که اگر اتباع بیگانه به کار گرفته نشوند فرصت‌های شغلی بیشتری در اختیار نیروی کار ایرانی قرار گرفته و افراد بیشتری جذب بازار کار می شوند.

قاضی‌پور ادامه داد: بهتر است وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و  کشور با همدلی و همراهی یکدیگر با ارائه تفاهمنامه‌ای تمامی اهتمام خود را برای جلوگیری از بکارگیری اتباع غیرمجاز در کشور بکار گیرند.

وی بر لزوم توجه جدی دولت به مشکلات جامعه کارگری تاکید کرد و افزود: حمایت شورای عالی کار از کارگران باید بیش از کارفرمایان باشد؛ این حمایت باید به گونه ای باشد که کارگران از قالب کارگری درآیند و کارفرما شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه قراردادهای سفید امضا، عدم امنیت شغلی کارگران را به دنبال دارد، گفت: از آنجایی که ماهیت قراردادهای سفید امضا به طور کلی دچار اشکال است و شان و منزلت کارگران را زیر سوال می برد بنابراین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید در کنار تشدید نظارت ها تمهیدات لازم را برای جلوگیری از عقد چنین قراردادهایی اتخاذ نماید.

نماینده مردم ارومیه در مجلس نهم شورای اسلامی، بر لزوم شناسایی و ساماندهی مشاغل غیررسمی و کاذب تاکید کرد و ادامه داد: با شناسایی و ساماندهی اقتصاد غیررسمی بازار کار رسمی رونق می یابد زیرا این شغل ها غیرمولد است و نمی تواند ارزش افزوده ای برای اقتصاد کشور ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ عبدالله وطن خواه، عضو هیات مدیره مجمع نمایندگان کارگری تهران طی روزهای اخیر گفت: پرداختن به اشتغال غیررسمی و پیش کشیدن بحث ساماندهی آن نباید کارشناسان و مسئولان حوزه روابط کار را از مطالبات اصلی جامعه کارگری غافل کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet