هدر موبایل
1395/03/09 14:23:38
سرویس اجتماعی
محجوب مطرح کرد:

فوت دختر‌5‌ساله نتیجه بی‌توجهی شهرداری به نکات ایمنی‌شهری/ سرقت حفاظ‌پمپ توجیه قابل‌قبولی نیست

نماینده مردم تهران در مجلس با محکوم کردن شهرداری به دلیل عدم‌رعایت نکات‌ایمنی در شهر تهران، گفت: شهرداری در بی‌توجهی به نکات ایمنی پیشگام بوده لذا سرقت حفاظ‌پمپ نمی‌تواند توجیه قابل‌قبولی برای فوت‌دختر ۵‌ساله در پارک رضوانیه پایتخت باشد.
فوت دختر‌5‌ساله نتیجه بی‌توجهی شهرداری به نکات ایمنی‌شهری/ سرقت حفاظ‌پمپ توجیه قابل‌قبولی نیست نماینده مردم تهران در مجلس با محکوم کردن شهرداری به دلیل عدم‌رعایت نکات‌ایمنی در شهر تهران، گفت: شهرداری در بی‌توجهی به نکات ایمنی پیشگام بوده لذا سرقت حفاظ‌پمپ نمی‌تواند توجیه قابل‌قبولی برای فوت‌دختر 5‌ساله در پارک رضوانیه پایتخت باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/42831.jpg فوت,دختر‌5‌ساله,نتیجه,بی‌توجهی,شهرداری,به,نکات,ایمنی‌شهری/,سرقت,حفاظ‌پمپ,توجیه,قابل‌قبولی,نیست Icana

علیرضا محجوب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به فوت دختر ۵ساله در پارک رضوانیه در منطقه ۱۵ شهرداری تهران، گفت: حوادث و سوانح در جامعه به دلیل عدم توجه به نکات ایمنی بسیار اتفاق می‌افتد که در میان شهرداری پیشگام است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری بی‌توجهی‌های شهرداری تهران نسبت به نکات ایمنی در سطح شهر، گفت: ایجاد سد معبر در پیاده‌روها و مسدود کردن مسیر پیاده‌روها از جمله تخلفات آشکار شهرداری است که مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری تخلفات متعددی در رابطه با رعایت نکات ایمنی در شهر دارد، گفت: با این وضعیت باید آموزش‌های ایمنی به شهرداران داده شود، در حادثه اخیر و فوت دختر 5 ساله در پارک رضوانیه نیز باز کردن حفاظ پمپ در سایه بی‌توجهی مسئولان صورت گرفته است.

محجوب تصریح کرد: توجیه مدیران شهری مبنی بر سرقت حفاظ پمپ در حادثه اخیر درست نیست، حفاظ پمپ محصول با ارزشی نیست بنابراین این توجیه برای مردم قابل باور نیست، در حقیقت به نظر می‌رسد با این توجیه عذر بدتر از گناه مطرح شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم عزل شهردار ناحیه را به دلیل فوت دختر ۵ساله در پارک رضوانیه در منطقه ۱5، راهکاری برای رفع بی‌توجهی‌ها و عدم رعایت نکات ایمنی شهری ندانست وگفت: عدم رعایت نکات ایمنی در شهر ممکن است صدها حادثه این چنینی را در شهر رقم بزند، بنابراین بهتر است با گماردن افراد متخصص و  پس از گذراندن دوره‌های ایمنی در شهر مسئولیت به افراد واگذار شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم مدیرانی که این افراد ناآگاه و غیرمتخصص را برای انجام امور شهری به کار می‌گیرند نیز در این حادثه باید مقصر شناخته شده و با آنها نیز برخورد شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عصر روز سه‌شنبه ( 4 خرداد ماه) دختر خردسالی در پارک شهدای گمنام محله رضوانیه شهرداری منطقه 15 تهران گم شده که پس از جستجوی والدینش جسد تکه تکه شده وی در داخل و بیرون لوله پمپ مکش آب آبشار این پارک پیدا می‌شود. این لوله آب، حوضچه پارک را به بالای تپه‌ای که آبشاری بالای آن قرار دارد با فشار قوی پمپاژ می‌کند که بر اساس استانداردهای ایمنی، گلوگاه های این لوله ها باید توری یا حفاظ داشته باشد، اما این لوله فاقد چنین حفاظی بوده است. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet