پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1386/07/10 12:05:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده شهرضا خواستار حضور هر دو هفته یکبار رییس جمهور در مجلس شد

حیدرپور شهرضایی خطاب به رییس جمهور با بیان اینکه برای مجموعه ۲۹۰ نفری نمایندگان میسر نیست که هریک به شما سربزنند، اظهار داشت: حضور دو هفته یکبار و آنهم بصورت سرزده جناب‌عالی به مجلس برای نیمساعت هم که باشد خیلی به همدلیها و همراهی‌ها کمک می‌کند.

عوض حیدرپورشهرضایی، اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی، گفت: مجلس هفتم و دولت نهم خیلی زحمت کشیدند و کار کردند، بی‌انصافی است اگر رقبای انتخاباتی چشم خود را ببندند و اینهمه کارهای عمرانی و توسعه‌ای را که انجام گرفته نادیده انگارند. بجاست دوستانی که برای انتخابات، رقیب نمایندگان فعلی می‌شوند بی‌انصافی نکنند و دست از شعارهایی مثل اینکه مجلس هفتم یا دولت نهم کاری نکردند، بردارند.

نماینده مردم شهرضا و سمیرم‌سفلی با بیان اینکه دولت و مجلس یار و همراه یکدیگرند، اظهار داشت: می‌خواهم تقاضایی از آقای رئیس‌جمهور داشته باشم. برای مجموعه 290 نفری نمایندگان میسر نیست که هریک به شما سربزنند ولی حضور دو هفته یکبار و آنهم بصورت سرزده جناب‌عالی به مجلس برای نیمساعت هم که باشد خیلی به همدلیها و همراهیها کمک می‌کند.

حیدرپور گفت: جهتگیری برای افزایش چند برابری بودجه‌های عمرانی و توسعه‌ای در دوسال گذشته به توسعه کشور شکل جهشی داده است. تقاضا دارم که در بودجه سال 1387 نیز این روند ادامه یابد.

وی  با بیان اینکه توسعه کشور، تولید بالا، سیاست‌های پولی کشور ، واگذاری کارخانجات و شرکتهای دولتی به بخش خصوصی، افزایش نقدینگی و تغییر اساسی در نرخ برابری ارز در سالهای گذشته، همه سبب شدند که مسائل مهمی از جمله تورم و افزایش تعداد برگه‌های اسکناس بطور طبیعی در کشور شکل بگیرد، بروز این پدیده‌ها را در معبر توسعه‌یافتگی و دوران گذار کشور به توسعه و صنعتی شدن، اصولاً طبیعی است دانست .

وی افزود:  نمی‌توان ایراد هم گرفت و از راه‌حلهای پیش روی این پدیده‌ها نباید غافل بود.

نماینده شهرضا یکی از راه‌حلهای پذیرفته شده حذف صفر از اسکناسهاعنوان کرد و گفت: همه کشورهای مشابه ما هم در مقاطعی آنرا تجربه کرده‌اند و مسأله سیاسی هم نیست. مسأله ساختاری و اقتصادی است و لذا پیشنهاد می‌کنم بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی بطور جدی دنبال حذف 3 صفر از برگه‌های اسکناس باشند که کمک بزرگی به کشور خواهد کرد.

حیدرپور در ادامه خطاب به دکتر دانش‌جعفری وزیر اقتصاد اظهار داشت: دهاقان از خدمات بانکی قلیلی بهره‌مند است و ایجاد حداقل یک شعبه بانک ملی و یک شعبه بانک رفاه در دهاقان ضروری است. به گفته وی بیش از 6 هزار حقوق بگیر تأمین‌اجتماعی آنجا بانک رفاه می‌خواهند. صفهای طولانی و اتلاف وقت مردم در بانک ملی آنجا سبب نارضایتی شدید مردم شده است.

حیدرپور شهرضایی گفت: مردم شهرضا و دهاقان و منظریه و روستاییان ما هیچگاه روز پنجم خرداد 1386 روز سفر ریاست محترم جمهور و وزراء را به منطقه فراموش نمی‌کنند.

وی با بیاان اینکه از مصوبات هیأت دولت در سفر استانی بسیار ممنون و سپاسگزارند ولی از مهندس فتاح اهتمام شرکت آب و فاضلاب نسبت به اجرای مصوبه دولت برای اتمام پروژه فاضلاب شهرضا در خلال سالجاری و سال آینده، آغاز هرچه زودتر اجرای پروژه آب دهاقان و آغاز  هرچه زودتر پروژه فاضلاب دهاقان توسط شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان را از مهندس فتاح وزیر نیرو خواستار شد.

نماینده شهرضا همچنین ضمن تشکر و سپاس از مهندس اسکندری وزیر جهادکشاورزی از وی خواست که بصورت ویژه دستور دهد اصلاح شبکه‌های آبرسانی و جمع‌آوری فاضلاب روستاهای شهرضا و سمیرم سفلی را سامان دهند.

وی رسیدگی بنیاد مسکن استان اصفهان به روستاهای شهرضا و سمیرم سفلی را نیز برای به اتمام رساندن طرحهای هادی مصوب این روستاها از مهندس تابش نیز خواستار شد.

حیدرپور در بخش دیگری از نطق پیش از دستور خود گفت: در آموزش و پرورش چند مطلب هست که امیدواریم مورد توجه جناب آقای مهندس فرشیدی هم قرار گیرد.

وی اظهار داشت: اول اینکه تعدادی از کتابهای درسی دوره‌های راهنمایی و دبیرستان از محتوای خوب برخوردار نیستند. مظلوم‌ترین این کتابها، کتابهای درس فارسی و ادبیات هستند. آنقدر کتابها سخت و ناهنجار و اصطلاحاً قلمبه‌ و سلمبه نوشته شده‌اند که محصلین را دلزده و معلمین را خسته می‌کنند. امید است یک گروه صاحبنظر علمی و فارسی پسند امر نظارت بر تولید کتابهای درسی بخصوص فارسی را در آموزش و پرورش عهده‌دار شوند.

نماینده شهرضا ادامه داد: دوم، آموزش و پرورش استان اصفهان آنطور که گزارش داده‌اند حدود 170 میلیارد تومان به معلمین بدهکار است. ما خیلی تلاش کرده‌ایم که مطالبات پرداخت شود ولی سازمان اقتصاد و دارایی استان اصفهان تاکنون این مشکل را حل نکرده است. لذا دو تقاضا داریم اول اینکه همکاران عزیز در مجلس و دولت، مشترکاً فکری یا طرحی را تهیه کنند تا مطالبات فرهنگیان کل کشور پرداخت شود.

 و دوم، آقای دانش‌جعفری به اقتصاد و دارایی استان اصفهان ابلاغ نمایند مطالبات فرهنگیان استان که از ضروریات و اولویتهای استان است زودتر پرداخت شود.

همچنین مشکل کسری اعتبار در بخش سلامت هم هست که باید بطور جدی به مسائل کسری آنجا هم پرداخت.

نماینده شهرضا اظهار داشت: مستحضرید ما یک نهضت رشد جمعیت در سالهای 1360 تا 1365 داشتیم که نیازمندی آن جمعیت در حال حاضر اول مسکن است و در یک یا دو دهه آینده بهداشت و سلامت.

وی خطاب به مهندس سعیدی‌کیا وزیر مسکن و شهرسازی گفت: قبلاً هم گفته‌ایم ما از دغدغه حضرت‌عالی و اعضاء هیأت دولت و جناب آقای رئیس‌جمهور درخصوص مسکن مطلعیم ولی متأسفانه نتایج زحمات و تدابیر شما در سازمانهای مسکن و شهرسازی آنقدر در چرخه اداری می‌ماند تا این دوره هم بگذرد. لذا باید راهکاری پیدا کرد تا برنامه‌ها و تدابیر تولید مسکن به مسکن تبدیل شود.

به گفته حیدرپور شهرضایی نیازمندی بعدی نسل سالهای 60 تا 65 تأمین سلامت و بهداشت در دو دهه آینده است و سرمایه‌گذاری کافی باید در این زمینه انجام شود. از طرفی با افزایش سن و امید به زندگی در جامعه اسلامی ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، جامعه در دو دهه آینده پیر خواهد شد و ایجاد اماکن و مراکز زندگی و نگهداری کهنسالان و انجام آموزشهای لازم برای آنها جزء ضروریات است.

وی تاکید کرد: در آینده همه شهرستانهای ما حداقل به دو مرکز نگهداری و رسیدگی برای کهنسالان،‌یکی برای بانوان و یکی برای آقایان نیازمند است و در برنامه‌های بودجه باید بطور جدی به آنها پرداخت.

نماینده شهرضا گفت: روز قدس هم در پیش است. از ملت عزیز ایران و اهالی حوزه انتخابیه‌ام می‌خواهم که حق فلسطین و بیت‌المقدس را در اینروز اداء نمایند. (روز جمعه آینده).

وی در پایان با اشاره به سخنرانی رئیس‌جمهور در نیویورک - که دولت ایران و مردم ایران صلح‌طلب هستند- تاکید کرد: بحق هم همینطور است، بهیچوجه جنگ‌طلبی ندارند ولی استکبار جهانی بداند دوران زور و قلدری و میدان‌داری بسر آمده و ایران، افغانستان و عراق نیست. اگرچه مقاومت در افغانستان و عراق هم شکل گرفته است. بنابراین این تصور که اگر از راه دور ضربه بزنیم و یا دزدانه اقدام کنیم موفقیم،‌ تصور باطلی است و هرگونه اقدامی با پاسخ دندان‌شکن روبرو خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet