پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/10 10:00:12
سرویس سیاسی
خجسته:

لزوم تدوین لایحه جامع انتخابات از سوی دولت/در صورت تعلل دولت، مجلس طرح اصلاح قانون انتخابات را ارائه می‌کند

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم گفت :دولت باید در جهت تدوین و ارائه لایحه جامع انتخابات به مجلس اقدام کند.
لزوم تدوین لایحه جامع انتخابات از سوی دولت/در صورت تعلل دولت، مجلس طرح اصلاح قانون انتخابات را ارائه می‌کند رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم گفت :دولت باید در جهت تدوین و ارائه لایحه جامع انتخابات به مجلس اقدام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201601106839532777.jpg لزوم,تدوین,لایحه,جامع,انتخابات,از,سوی,دولت/در,صورت,تعلل,دولت،,مجلس,طرح,اصلاح,قانون,انتخابات,را,ارائه,می‌کند Icana

امیر خجسته در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از برنامه ریزی دولت یازدهم برای تدوین لایحه جامع انتخابات خبر داد و گفت: مجلس تدوین این قانون را بر عهده دولت قرار داده و در شرایط کنونی کمیته های تخصصی قوه مجریه در حال تهیه لایحه مذکور هستند.

منتخب مردم همدان و فامنین در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم اکنون حدود یک سال به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده و در این مدت دولت باید در جهت تدوین و ارائه لایحه جامع انتخابات به مجلس اقدام کند، در غیر این صورت نمایندگان به سرعت اقدام به تدوین طرح در این حوزه می کنند.

وی بر لزوم تعجیل دولت برای تدوین لایحه جامع انتخابات تأکید کرد و گفت: دولت باید هر چه سریع تر و پیش از فرا رسیدن ایام انتخابات نسبت به این مسئله اقدام کند، زیرا با فرا رسیدن ایام انتخابات، نمی توان قانون مذکور را به سرانجام رساند.

خجسته ادامه داد: یکی از مهم ترین موضوعات و ابهامات قانون انتخابات، نبود شاخصه های دقیق و مناسب برای شناسایی ویژگی های مدیر و مدبر بودن کاندیدای ریاست جمهوری و بسیاری دیگر از موضوعات است، همچنین باید ساز و کاری برای ورود افراد به عرصه انتخابات ایجاد شود، زیرا در شرایط کنونی بیش از هزار نفر برای انتخابات ثبت نام می کنند و شورای نگهبان بیشتر آن ها را به دلیل عدم صلاحیت رد می کند و این مسئله به بهانه ای برای کشورهای غربی تبدیل می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet