پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/09 18:13:56
سرویس اقتصادی
بهرام نیا مطرح کرد:

ضرورت استفاده از دیپلماسی نفتی برای ارتقاء سطح تولید نفت/تلاش مجلس دهم جهت اجرای اقتصاد مقاومتی

منتخب مردم نهاوند در مجلس دهم بر ضرورت افزایش صادرات محصولات پتروشیمی تاکید کرد و گفت:با استفاده از ابزار دیپلماسی و بهره جستن از نهادهای تاثیرگذار همانند اوپک باید میزان تولید نفت و صادرات آن را ارتقا داد.
ضرورت استفاده از دیپلماسی نفتی برای ارتقاء سطح تولید نفت/تلاش مجلس دهم جهت اجرای اقتصاد مقاومتی منتخب مردم نهاوند در مجلس دهم بر ضرورت افزایش صادرات محصولات پتروشیمی تاکید کرد و گفت:با استفاده از ابزار دیپلماسی و بهره جستن از نهادهای تاثیرگذار همانند اوپک باید میزان تولید نفت و صادرات آن را ارتقا داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108817790581.jpg ضرورت,استفاده,از,دیپلماسی,نفتی,برای,ارتقاء,سطح,تولید,نفت/تلاش,مجلس,دهم,جهت,اجرای,اقتصاد,مقاومتی Icana

حسن بهرام‌نیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه حوزه اقتصاد در شرایط پساتحریم آینده روشنی را نوید می‌دهد، گفت: یکی از نقاط ضعف اقتصاد کشور خام فروشی نفت است، در حالی که کشورهای اروپایی بیش از 150 هزار محصول از نفت تولید می کنند در ایران تنها 10 محصول در صنایع پتروشیمی تولید می‌شود و این تفاوت چشمگیر ارزش افزوده حاصل شده برای ایران و سایر کشورها را موجب می‌شود.

منتخب مردم نهاوند در مجلس دهم، بر ضرورت افزایش صادرات محصولات پتروشیمی تاکید کرد وافزود: ظرفیت بالقوه میادین مشترک باید به ظرفیت بالفعل تبدیل شود، کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس از این ظرفیت ها به خوبی بهره برداری می کنند اما متاسفانه ایران هنوز در شرایط پیش از تحریم به سر می برد.

 

نقش تاثیرگذار مراکز دانش بنیان و دانشگاه ها در کاهش خام فروشی 

بهرام نیا ادامه داد: نفت بر معیشت و اشتغال مردم تاثیر می‌گذارد لذا ظرفیت تولید نفت باید به شرایط پیش از تحریم بازگردد و با استفاده از ابزار دیپلماسی و بهره جستن از نهادهایی تاثیرگذار همانند اوپک باید میزان تولید نفت و صادرات آن را ارتقاء داد و همچنین زمینه افزایش معقولانه قیمت نفت را فراهم کرد.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از دانش فنی در مرحله اکتشاف، استخراج و تولید نفت بیان داشت: مراکز دانش بنیان و دانشگاه ها می‌توانند در کاهش خام فروشی و بازگشت ارزش افزوده به سبد خانوار ایرانی کمک فراوانی کنند.

منتخب مردم نهاوند در مجلس دهم، با بیان اینکه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در پیام خود به نمایندگان مجلس دهم بر الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی و گسترش و تعمیق فرهنگ اسلامی و همچنین پرهیز از سرگرم شدن به موضوعات جناحی و غالب ساختن انگیزه‌های شخصی بر مصالح عمومی توصیه کردند، افزود: نمایندگان مجلس دهم بر پایه این سه محور از ظرفیت‌های بالقوه مجلس برای مستحکم کردن نظام و تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش می کنند که در برنامه ششم توسعه لحاظ شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet