پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/10 09:26:15
سرویس اجتماعی
قربانی:

دولت برای حمایت از جنگل‌بانان لایحه‌ ارایه دهد/ لزوم برخورد قاطع قوه قضاییه با مافیای چوب

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس دهم، از وزارت جهاد کشاورزی خواست تا برای حمایت از جنگل‌بانان لایحه ای به مجلس ارایه دهد.
دولت برای حمایت از جنگل‌بانان لایحه‌ ارایه دهد/ لزوم برخورد قاطع قوه قضاییه با مافیای چوب نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس دهم، از وزارت جهاد کشاورزی خواست تا برای حمایت از جنگل‌بانان لایحه ای به مجلس ارایه دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/79346.jpg دولت,برای,حمایت,از,جنگل‌بانان,لایحه‌,ارایه,دهد/,لزوم,برخورد,قاطع,قوه,قضاییه,با,مافیای,چوب Icana

محمدحسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اظهار تاسف از کشته شدن یک نفر از ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان نور توسط قاچاقچیان چوب، افزود: به طور حتم منابع طبیعی در کشور یک سرمایه ملی برای نسل‌های آینده است که ما مکلف به حفاظت از آن هستیم اما امروزه سازمان جنگل‌ها و وزارت جهاد کشاورزی بهانه ای تحت عنوان کمبود نیروی انسانی و منابع مالی مطرح می‌کنند که آنها را از اجرای وظایف خود باز می‌دارد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت حمایت قانونی و معیشتی از محیط بانان و جنگل بانان به عنوان حافظان طبیعت، گفت: برای حمایت از جنگل‌بانان خلاء قانونی وجود ندارد؛ به نظر می‌رسد اگر سازمان جنگل‌ها به وظیفه خود عمل کند تخلفی در حوزه منابع طبیعی رخ نخواهد داد چراکه قانون به درستی همه وظایف را روشن کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: بدون شک اگر وزارت جهادکشاورزی در زمینه حمایت از حافظان منابع طبیعی و جنگل‌بانان خلاء قانونی احساس می کند می تواند آن را در قالب لایحه ای به مجلس ارایه دهد و بدون شک نمایندگان نیز این آمادگی را دارند تا از آن حمایت کنند.

وی یادآور شد: نمایندگان شمال کشور بهترین پشتوانه برای وزارت جهادکشاورزی هستند تا لوایحی که از سوی این وزارتخانه به مجلس ارایه می شود مورد حمایت قرار دهند زیرا معتقدیم حفظ جنگل ها و منابع طبیعی برای نسل آینده باید مدنظر قرار گیرد.

قربانی افزود: از قوه قضاییه درخواست دارم با مافیای چوب و قاچاقچیانی که به طور غیرقانونی عامل تخریب منابع طبیعی هستند برخورد قاطعی داشته باشد تا شاهد بروز چنین تخلفاتی نباشیم.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس دهم، ادامه داد: ناگفته نماند که نبود امکانات مناسب برای جنگل‌بانان جهت حمایت از منابع طبیعی موضوعی است که این افراد را با مشکل مواجه کرده که وزارت جهاد کشاورزی باید تلاشی برای ارتقای امکانات و در دسترس بودن آن برای جنگلبانان فراهم کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، ادریس هدایتی معاون اداره منابع طبیعی نور از کشته شدن یک نفر از ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان در درگیری با قاچاقچیان چوب خبر داد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet