خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/10 08:54:22
سرویس دیگر رسانه‌ها_

مسائل منطقه ای و همکاری های اقتصادی محور مذاکرات ظریف و واشکوچیکوفسکی

وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و لهستان در مذاکرات دو جانبه بر همکاری بیش از پیش اقتصادی تاکید و درباره مسائل بین المللی همچون بحران های غرب آسیا و راه حل های آن گفت و گو کردند.
مسائل منطقه ای و همکاری های اقتصادی محور مذاکرات ظریف و واشکوچیکوفسکی وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و لهستان در مذاکرات دو جانبه بر همکاری بیش از پیش اقتصادی تاکید و درباره مسائل بین المللی همچون بحران های غرب آسیا و راه حل های آن گفت و گو کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/106413.jpg ,مسائل,منطقه,ای,و,همکاری,های,اقتصادی,محور,مذاکرات,ظریف,و,واشکوچیکوفسکی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ گفت و گوهای «محمد جواد ظریف» و «ویتولد واشچیکوفسکی » در حضور هیات های همراه و با ضیافت شام رسمی انجام شد. در این دیدار در خصوص حوزه های مختلف همکاری اقتصادی ایران و لهستان از جمله در زمینه انرژی و روابط بانکی و همچنین مسائل بین المللی مورد اهتمام دو طرف مانند بحرانهای منطقه غرب آسیا و راه حل های آن و بحران مهاجرت بحث و تبادل نظر شد.

رئیس دستگاه سیاست خارجی عصر یکشنبه به وقت محلی در آغاز سفر خود به چهار کشور لهستان، فنلاند، سوئد و لتونی وارد ورشو پایتخت لهستان شد و در اولین برنامه کاری خود، با وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

دیدار نخست با گفت و گوهای خصوصی دو وزیر امورخارجه در مورد گسترش روابط و همکاری های دو کشور آغاز و سپس ظریف و همتای لهستانی وی، یادداشت تفاهم رایزنی های سیاسی دوره ای وزیران امور خارجه را در حضور خبرنگاران رسانه های گروهی امضاء کردند.

در ادامه ظریف و واشچیکوفسکی در سخنان کوتاهی به سوابق تاریخی همکاری های دو ملت و ظرفیت های فعلی گسترش روابط دو کشور در زمینه های مختلف سیاسی و اقتصادی پرداختند.

به گزارش ایرنا؛ وزیر امور خارجه ایران و هیات همراه روز دوشنبه نیز به دیدارها و برنامه های کاری خود در لهستان ادامه داده و سپس ورشو را به مقصد هلسینکی پایتخت فنلاند ترک خواهند کرد.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet