هدر موبایل
1395/03/10 10:42:00
سرویس اجتماعی
عباسی:

بنگاه‌داری به تامین اجتماعی تحمیل شده/سوءمدیریت، برخی شرکت‌های شستا را زیان ده کرده است

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس دهم با انتقاد از نحوه انتخاب مدیران در شستا، گفت: سوء مدیریت در شستا شرکت ها را زیان ده کرده است.
بنگاه‌داری به تامین اجتماعی تحمیل شده/سوءمدیریت، برخی شرکت‌های شستا را زیان ده کرده است نماینده مردم رودسر و املش در مجلس دهم با انتقاد از نحوه انتخاب مدیران در شستا، گفت: سوء مدیریت در شستا شرکت ها را زیان ده کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100226769989.jpg بنگاه‌داری,به,تامین,اجتماعی,تحمیل,شده/سوءمدیریت،,برخی,شرکت‌های,شستا,را,زیان,ده,کرده,است Icana

اسدالله عباسی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص انتقادهای مطرح شده به عملکرد شستا، گفت: فعالیت برخی از سازمان‌ها مانند تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری بنگاه‌داری نیست اما متاسفانه بنگاه‌داری به این سازمان ها تحمیل شده است.

نماینده مردم رودسر واملش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت برای پرداخت بدهی خود به تامین اجتماعی تاکنون شرکت‌هایی را به این سازمان واگذار کرده است، افزود: متاسفانه سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری مدیرانی را در شرکت‌های زیرمجموعه خود به کار گرفتند که این افراد از کارآمدی لازم برخوردار نیستند؛ بنابراین انتخاب این افراد شرکت ها را با زیان‌دهی روبه رو می‌کند.

وی با تاکید براینکه از سوددهی شرکت‌های زیرمجموعه تامین اجتماعی باید درجهت پیشرفت و تامین منابع موردنیاز بخش بیمه‌ای استفاده شود، تصریح کرد: اما به دلیل انتخاب افراد ناکارآمد میزان بدهی هلدینگ‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه تامین اجتماعی به این سازمان افزایش پیدا می‌کند، بنابراین شرکت‌های بزرگ اقتصادی تحت نظارت تامین اجتماعی در بیشتر شرایط تاوان ناکارآمدی مدیران را می دهند.

عباسی با اشاره به اینکه بسیاری از شرکت‌ها و هلدینگ‌های زیرمجموعه تامین اجتماعی درحالت نیمه ورشکسته قرار دارند، گفت: البته نباید در برخورد با مشکلات شستا با زیر سوال بردن اقدامات مدیران این شرکت سرمایه گذاری سیاست فرار رو به جلو را در پیش گرفت بلکه باید واقعیت‌ها را پذیرفت، به نظر می رسد با توجه به  وجود ضعف های ساختاری در شستا باید برای رفع آن تدابیر ویژه اتخاذ کرد.

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه برخی شرکت های تحت نظارت تامین اجتماعی سوددهی قابل قبولی دارند، گفت: متاسفانه برخی شرکت ها زیان ده بوده و دربرخی شرایط برخی شرکت ها به دلیل ناکارآمدی مدیران از سوددهی به زیان دهی رسیدند، بنابراین برای سرپا نگه داشتن شرکت های زیان ده از تکنولوژی و ماشین آلات جدید استفاده می شود؛ هرچند که گاهی ضررها استمرار پیدا کرده و گاهی هم موفقیت هایی حاصل می شود اما هلدینگ های بزرگ اقتصادی باید ازبنگاه داری به تولید سرمایه تغییر مسیر دهند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet