خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/10 10:14:17
سرویس فرهنگی
زاهدی:

سختی سوالات امتحانات نهایی ارتباطی با قانون مجلس درخصوص سهم معدل در کنکور ندارد

رئیس کمیسیون آموزش مجلس نهم، ارتباط میان سخت‌تر شدن سوالات امتحانات نهایی دبیرستان با قانون سهم معدل در کنکور را رد کرد و افزود: برای آزمون استاندارد و طراحی سوالات آن، از متخصصینی که در حوزه آزمون  phd دارند، استفاده می‌شود.
سختی سوالات امتحانات نهایی ارتباطی با قانون مجلس درخصوص سهم معدل در کنکور ندارد رئیس کمیسیون آموزش مجلس نهم، ارتباط میان سخت‌تر شدن سوالات امتحانات نهایی دبیرستان با قانون سهم معدل در کنکور را رد کرد و افزود: برای آزمون استاندارد و طراحی سوالات آن، از متخصصینی که در حوزه آزمون  phd دارند، استفاده می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/117777.jpg سختی,سوالات,امتحانات,نهایی,ارتباطی,با,قانون,مجلس,درخصوص,سهم,معدل,در,کنکور,ندارد Icana

محمد مهدی زاهدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره اعتراض برخی دانش آموزان سال سوم متوسطه نسبت به سختی امتحانات نهایی، گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر کمیسیونی در مجلس شکل گرفته، نمی توان سختی سوالات را مورد بررسی قرار داد و اظهارات مسئولان مربوطه را شنید لذا اظهارنظر درباره سخت بودن یا نبودن سوالات امتحانی امکان پذیر نیست ولی باید آموزش و پرورش توضیحات کافی و قانع کننده ای درباره روش طرح سوال داشته باشد.

منتخب مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر طرح سوال بر ملاک و معیارهای تعریف شده، انجام شده باشد، مشکلی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه هیئتی برای نظارت بر سختی سوالات وجود دارد، بیان کرد: آزمون استاندارد، ملاک و معیار دارد و متخصصینی که کارشان حوزه آزمون است و در این زمینه  phdدارند، در طراحی سوالات مورد استفاده قرار می گیرند و قطعا برای این امتحانات نیز از نظر صاحب نظران بهره گرفته شده که ظلمی در حق کسی روا نشود.

این منتخب مردم در مجلس در پاسخ به این سوال که آیا سخت تر شدن سوالات امتحانات نهایی به قانون اعمال معدل در کنکور ارتباطی دارد، توضیح داد: هیچ ربطی ندارد؛ آن قانون در سال 1386 تصویب شد و درانتهای دوره نهم مجلس هم قانونگذاری جدیدی صورت نگرفت بلکه تفسیری برای شفافیت قانون انجام شد لذا حدود 7 سال است که آزمون استاندارد برای سال سوم متوسطه برگزار می شود.

به گزارش خانه ملت، در هفته گذشته سختی سوالات طراحی شده بخصوص در دروس "شیمی" و "عربی" باعث گلایه دانش آموزان و والدین آنها شد تا جایی که تعدادی از آنها اواخر هفته گذشته در مقابل ساختمان آموزش و پرورش تهران تجمع کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet