هدر اصلی
1395/03/10 10:58:36
سرویس سیاسی
صفاری:

سعودی ها مناسک حج را به گروگان گرفته اند

منتخب مردم نطنز و قمصر در مجلس دهم در واکنش به کارشکنی عربستان علیه حجاج ایرانی گفت: سعودی ها مناسک حج را به گروگان گرفتند تا کمبودهای خود را در رقابت های منطقه ای پنهان کنند.
سعودی ها مناسک حج را به گروگان گرفته اند منتخب مردم نطنز و قمصر در مجلس دهم در واکنش به کارشکنی عربستان علیه حجاج ایرانی گفت: سعودی ها مناسک حج را به گروگان گرفتند تا کمبودهای خود را در رقابت های منطقه ای پنهان کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201604107770934922.jpg سعودی,ها,مناسک,حج,را,به,گروگان,گرفته,اند Icana

مرتضی صفاری نطنزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به لغو حضور حجاج ایرانی در مناسک حج گفت: سعودی ها به صورت کاملا شفاف و علنی تخاصم و تنش را علیه ایرانی اسلامی دنبال می کنند. سعودی ها تحت تاثیر عوامل مختلف داخلی و منطقه دچار بحران های اقتصادی و سیاسی هستند ، بنابراین در رقابت با ایران تلاش می کنند ضعف خود را با کارشکنی در مسائلی نظیر مناسک حج پنهان کنند.

منتخب مردم نطنز و قمصر در مجلس دهم با بیان این که رقابت منطقه ای یک موضوع پذیرفته شده در عرف بین الملل است ، گفت: رقابت میان برخی اعضای اتحادیه اروپایی همواره وجود داشته است اما آنها هرگز مانند سعودی ها انتحاری عمل نمی کنند. عربستان به شکلی نابخردانه مجادله و تنش با ایران را دنبال می کند.

وی در ادامه تصریح کرد: سعودی ها به بدترین شکل ممکن در جهت ایجاد عمق استراتژیک اقدام به ایجاد گروه های تروریستی تکفیری و سلفی در خاورمیانه کرده اند که نتایج آن را امروز مشاهده می کنیم. عربستان کشوری است که متاسفانه نسبت به پالس های مثبت دیپلماتیک تهران هیچ گونه واکنشی نشان نداده است.

صفاری با تشبیه اقدام سعودی ها در ممانعت از سفر حجاج ایران به گروگان گیری مناسک حج توسط عربستان،گفت: حفظ شانیت حجاج ایرانی در مناسک حج موضوعی است که به هیچ عنوان نباید در مورد آن قصوری صورت بگیرد.

وی گفت: شروط مطرح شده توسط عربستان در واقع توهین آشکارا به حجاج ایرانی بوده است.این که برخی خود را مشتاق نشان می دهند که با هر شرایطی عازم مناسک حج شوند موجب افزایش جسازت سعودی ها در توهین به حاجیان ایرانی می شود.

این منتخب مجلس دهم تاکید کرد: ایستادگی در مقابل زیاده خواهی های عربستان که لطمات جبران ناپذیری به دنیای اسلام وارد کرده است امروز به یک اقدام لازم تبدیل شده است. غیبت حجاج ایرانی در مناسک حج درواقع یک رسوایی برای سعودی ها است و ایرادی به مقامات ایرانی وارد نیست.

وی گفت: حفظ شان و منزلت حجاج موضوعی نیست که محدود به ایران باشد ، سعودی ها در قبال حجاج کشورهای دیگر نیز رفتار خوبی نداشته اند. رفتار جمعی توسط کشورهای مسلمان با سعودی ها موضوعی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet