هدر موبایل
1395/03/11 09:25:48
سرویس سیاسی
خضری مطرح کرد:

اصلاح قانون انتخابات مجلس، اولویت مجلس دهم/ضرورت شفاف‌سازی منابع مالی کاندیداهای انتخاباتی

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت گفت: اصلاح قانون انتخابات مجلس را اولویت مجلس دهم اعلام کرد.
اصلاح قانون انتخابات مجلس، اولویت مجلس دهم/ضرورت شفاف‌سازی منابع مالی کاندیداهای انتخاباتی نماینده مردم پیرانشهر و سردشت گفت: اصلاح قانون انتخابات مجلس را اولویت مجلس دهم اعلام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/119058.jpg اصلاح,قانون,انتخابات,مجلس،,اولویت,مجلس,دهم/ضرورت,شفاف‌سازی,منابع,مالی,کاندیداهای,انتخاباتی Icana

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بر لزوم اصلاح قانون انتخابات مجلس در دوره جدید پارلمان تأکید کرد و گفت: متأسفانه قانون کنونی دچار ابهامات و نقایصی است که مجلس دهم باید برای اصلاح آن ها اقدام کند، زیرا در انتخابات اسفند ماه سال گذشته شاهد بروز بسیاری از تخلفات و مشکلات پیرامون آن بودیم.

منتخب مردم پیرانشهر و سردشت در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به نظر من شرط داشتن مدرک تحصیلی قول لیسانس باید در قانون انتخابات مجلس حذف شود، زیرا در تمام کشورهای پیشرفته دنیا چنین مسئله ای وجود ندارد و ما با این اقدام تنها افراد را از حضور در این عرصه منع می کنیم.

وی افزود: متأسفانه در دهمین دوره انتخابات مجلس، بی اخلاقی و تخریب های سیاسی بسیار چشمگیر و پررنگ بود و قطعا اگر این مسائل اصلاح نشده و راهکاری برای جلوگیری از بروز آن اندیشیده نشود، در دوره آتی مشکلات بسیاری برای کشور ایجاد می شود.

خضری با انتقاد از عدم نظارت در دستگاه های نظارتی در عرصه فضای مجازی در انتخابات، تصریح کرد: متأسفانه فضای مجازی به محیطی برای تخریب افراد و مسئولان تبدیل شده و هیچ نهادی بر این بخش نظارت نمی کند.

این منتخب در مجلس دهم، مهم ترین اولویت نمایندگان در اصلاح قانون انتخابات مجلس را شناسایی و شفاف سازی نحوه تأمین و هزینه کرد منابع مالی انتخاباتی دانست و گفت: در انتخابات اخیر مجلس تخلفات بسیاری در این حوزه رخ داد و نهادهای نظارتی عملا اقدامی برای کنترل این مسئله انجام ندادند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet