پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/11 09:23:57
سرویس اقتصادی
قربانی:

اراده ای قاطع برای برخورد با مافیای چای دیده نمی شود/ تغییر ذائقه مردم در انتخاب چای با واردات بی رویه

منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس دهم با بیان اینکه اراده لازم برای برخورد با مافیای چای دیده نمی شود،گفت: واردات چای با تعرفه پایین چایکاران داخلی را متضرر کرد.
اراده ای قاطع برای برخورد با مافیای چای دیده نمی شود/ تغییر ذائقه مردم در انتخاب چای با واردات بی رویه منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس دهم با بیان اینکه اراده لازم برای برخورد با مافیای چای دیده نمی شود،گفت: واردات چای با تعرفه پایین چایکاران داخلی را متضرر کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/84506.jpg اراده,ای,قاطع,برای,برخورد,با,مافیای,چای,دیده,نمی,شود/,تغییر,ذائقه,مردم,در,انتخاب,چای,با,واردات,بی,رویه, Icana

 محمدحسین قربانی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره واردات بی رویه  چای،گفت: متاسفانه واردات بی رویه ذائقه مردم در انتخاب چای  را نیز تغییر داده است و این درحالی است که با این نوع واردات موجب شده ایم  برخی افراد جامعه تمایل  به خرید چای خارجی داشته باشند.

منتخب  مردم آستانه  اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  چای ایرانی ارگانیک  است،تصریح کرد:تعرفه واردات چای باید افزایش یابد.

چای ایرانی چای ایرانی3406759/1/2015 3:48:18 PMhttp://media.icana.ir/Image/2015/09/116476_Thum.jpg
چای ایرانی

 

واردات بی رویه در قالب مجوزهای قانونی  با تعرفه پایین صنعت چای را تهدید می کند

وی ادامه  داد:کارخانجات چای ما  روند حرکتی سنتی دارد؛بنابراین باید درگام نخست کارخانجات چای از روند سنتی  تولید فاصله بگیرند و به سمت به روزرسانی در صنعت کشاورزی حرکت کنند.

 قربانی، افزود: یکی از تهدیدات صنعت چای، واردات بی رویه در قالب مجوزهای قانونی با تعرفه پایین است؛بنابراین  باید  قاچاق چای را نیز مدیریت کنیم و در راستای افزایش  تعرفه چای اقدامات موثری انجام شود؛زیرا هرفردی که می خواهد چای خارجی مصرف کند،باید  هزینه اش را  نیز  پرداخت کند؛زیرا نباید واردات چای خارجی  به قیمت از بین رفتن اراضی چای کشور تمام شود.

منتخب مردم آستانه اشرفیه در  مجلس دهم  با بیان  اینکه مافیای چای در کشور مشهود است،گفت:اراده ای قاطع برای برخوردبا مافیای چای مشاهده  نمی شود. /

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet