پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/12 11:45:40
سرویس اقتصادی
یوسفی تاکیدکرد:

شوری اراضی کشاورزی نتیجه برداشت غیرکارشناسی از سرشاخه های کارون

نمایند مردم اهواز ،باوی،حمیدیه و کارون درمجلس با بیان اینکه برداشت های غیرکارشناسی افزایش شوری اراضی کشاورزی را رقم می زند،گفت:خوزستان از نظرمنابع آب بهینه وضعیت مطلوبی دارد؛اما نباید با برداشتهای غیرکارشناسی از رودخانه ها بسترهای شوری آب در اراضی کشاورزی را مهیا کنیم.
شوری اراضی کشاورزی نتیجه برداشت غیرکارشناسی از سرشاخه های کارون نمایند مردم اهواز ،باوی،حمیدیه و کارون درمجلس با بیان اینکه برداشت های غیرکارشناسی افزایش شوری اراضی کشاورزی را رقم می زند،گفت:خوزستان از نظرمنابع آب بهینه وضعیت مطلوبی دارد؛اما نباید با برداشتهای غیرکارشناسی از رودخانه ها بسترهای شوری آب در اراضی کشاورزی را مهیا کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/101507.jpg شوری,اراضی,کشاورزی,نتیجه,برداشت,غیرکارشناسی,از,سرشاخه,های,کارون Icana

همایون یوسفی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره برداشت های غیرکارشناسی از سرشاخه های کارون، گفت: طی سالهای متمادی استان خوزستان  تولیدات بهینه ای در صنعت  کشاورزی  داشته است،اما  متاسفانه با برداشت های  غیرکارشناسی از  منابع آبی  از جمله  سرشاخه های رودخانه های استان و کارون حجم آب را در پایین دست ها کاهش  یافته است و در نتیجه شاهد افزایش  شوری آب دراین مناطق  هستیم.

همایون یوسفی 2602005/23/2016 12:11:45 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/05/201605109933272759_Thum.jpg
همایون یوسفی

 

برداشت از منابع آبی  باید کارشناسی شده باشد/افزایش شوری آب تولید محصولات  کشاورزی  را  تهدید می کند

نماینده مردم اهواز ،باوی،حمیدیه و کارون درمجلس شورای  اسلامی با بیان اینکه افزایش شوری آب تولید محصولات  کشاورزی  را با  تهدید  روبرو می کند،یادآورشد: برداشت از منابع آبی  باید کارشناسی شده باشد تا ما با کاهش منابع آبی، شاهد شور شدن اراضی کشاورزی در استان  خوزستان  نباشیم.

 وی ادامه داد: یکی دیگر از  نیازهای  اساسی صنعت کشاورزی که باید با یک برنامه ریزی اصولی به نحو کارشناسی عملیاتی شود،این است که ما محصولات کشاورزی را با بسته بندی  شکیل  و مناسب در ریل صادرات  قرار دهیم.

یوسفی،تصریح کرد:توسعه صنایع تبدیلی برای  بسیاری از افراد فرصت های اشتغال ایجاد می کند و این در حالی است که بطور مثال خرمای اهواز  اگر با برند اختصاصی و بسته بندی شکیل صادر شود  با توجه به کیفیت بالای که دارد می تواند در بازار جهانی  با نرخ مناسب عرضه شود.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون درمجلس شورای  اسلامی با بیان اینکه 33درصد  منابع آبی کشور در  استان خوزستان در جریان  است، تاکید کرد: یکی از منابع مهم برای تولید محصولات کشاورزی منابع آب بهینه  است که خوشبختانه استان خوزستان در این راستا وضعیت  بسیار مطلوبی دارد؛اما نباید با  برداشت های غیرکارشناسی  از رودخانه ها  در این استان بسترهای  شوری آب  را در اراضی کشاورزی مهیا کنیم./

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet