پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/11 12:59:52
سرویس دیگر رسانه‌ها_
برای اجرای 49 طرح سفر کاروان تدبیر و امید مصوب شد؛

اختصاص 9 هزار و 490 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه آذربایجان غربی

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی اعلام کرد: برای اجرای ۴۹ طرح بزرگ مصوب در بیست وهشتمین سفر استانی کاروان تدبیر و امید، دولت ۹ هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال در آذربایجان غربی سرمایه گذاری می کند.
اختصاص 9 هزار و 490 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه آذربایجان غربی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی اعلام کرد: برای اجرای 49 طرح بزرگ مصوب در بیست وهشتمین سفر استانی کاروان تدبیر و امید، دولت 9 هزار و 490 میلیارد ریال در آذربایجان غربی سرمایه گذاری می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201604108180159571.jpg اختصاص,9,هزار,و,490,میلیارد,ریال,اعتبار,برای,توسعه,آذربایجان,غربی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمدباقر نوبخت روز سه شنبه در حاشیه سفر رئیس جمهوری به آذربایجان غربی افزود: این میزان اعتبار در طول 2 سال به طور 100 درصد به استان اختصاص می یابد.

وی بیان کرد: این میزان اعتبار چهار برابر ظرفیت اعتبارات عمرانی استان است که می تواند تحرک اساسی در توسعه استان ایجاد کند.

وی اضافه کرد: با صرف این میزان اعتبار 10 طرح مهم عمران شهری، 2 طرح بزرگ کشاورزی، چهار طرح علمی و گردشگری، چهار طرح حمل و نقل، 11 طرح ورزشی، 11 طرح بهداشتی و درمانی و پنج طرح منابع آب اجرا می شود.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خواستار تدوین برنامه ششم توسعه استان آذربایجان غربی براساس آمایش سرزمین شد و گفت: توسعه آذربایجان غربی به علت عقب ماندگی های گذشته نیازمند توجه ویژه است.

وی اضافه کرد: بر این اساس علاوه بر اعتبارات ویژه سفر ریاست جمهوری، دولت با افزایش 41 درصدی میزان اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان در سال جاری، یک هزار و 850 میلیارد ریال اعتبار به این استان اختصاص داده است.

نوبخت ادامه داد: همچنین از محل اعتبارات دو درصد درآمد نفت و گاز نیز با 31 درصد افزایش اعتبار نسبت به سال گذشته، 2 هزار و 520 میلیارد ریال اعتبار به این استان اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: از محل اعتبارات توازن منطقه ای نیز برای رفع محرومیت و توازن بخشی این استان با 40 درصد افزایش نسبت به سال گذشته، سه هزار و 710 میلیارد ریال اعتبار به استان آذربایجان غربی اختصاص یافته است.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی اختصاص این میزان اعتبار را نشانه توجه دولت به جبران عقب ماندگی های این استان عنوان کرد و افزود: امسال جایگاه استان با صرف این میزان اعتبار به شکل محسوسی ارتقا می یابد.

به گزارش ایرنا؛ رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در جریان بیست وهشتمین دور سفرهای استانی کاروان تدبیر و امید به آذربایجان غربی سفر کرده است.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet