شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1395/03/12 10:28:32
سرویس فرهنگی
جلودارزاده مطرح کرد:

لزوم قانونگذاری درباره طلاق و محدودیت ازدواج زنان با اتباع بیگانه در مجلس دهم

نماینده مردم تهران ضمن تاکید بر مدیریت مسائل زنان در فراکسیون زنان مجلس دهم، گفت: مسئله طلاق و محدودیت ازدواج زنان با اتباع بیگانه را باید با وضع قوانین، اصلاح قوانین و نظارت، مدیریت و حل کرد.
لزوم قانونگذاری درباره طلاق و محدودیت ازدواج زنان با اتباع بیگانه در مجلس دهم نماینده مردم تهران ضمن تاکید بر مدیریت مسائل زنان در فراکسیون زنان مجلس دهم، گفت: مسئله طلاق و محدودیت ازدواج زنان با اتباع بیگانه را باید با وضع قوانین، اصلاح قوانین و نظارت، مدیریت و حل کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605107504889140.jpg لزوم,قانونگذاری,درباره,طلاق,و,محدودیت,ازدواج,زنان,با,اتباع,بیگانه,در,مجلس,دهم Icana

سهیلا جلودارزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح اولویت‌های فراکسیون زنان در مجلس دهم، گفت: مدیریت کلان مسائل زنان دارای اشکالاتی است که بخشی به مشخص نبودن تعاریف و شاخص‌ها باز می‌گردد و البته منشاء این مشکل، وضع قوانین متفاوت است که مجلس باید آن را حل کند.

 

ضرورت اصلاح قوانین و افزایش نظارت برای مدیریت مسائل زنان

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: زمانی که مسئله حضانت به صورت قانونی در مجلس به تصویب رسید، بسیاری از مشکلات زنان جامعه حل شد؛ درخصوص محاسبه مهریه به نرخ روز و سهم الارث زن از زمین نیز با وضع قانون، بسیاری از مشکلات اقتصادی زنان رفع شد؛ بنابراین مجلس و فراکسیون زنان می‌تواند اقدامات موثری برای زنان انجام دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه مشکلات بسیاری در جامعه در حوزه زنان بر زمین مانده است، گفت: مسئله طلاق و محدودیت ازدواج زنان با اتباع بیگانه هم از مسائل دیگری است که باید با وضع قوانین، اصلاح قوانین و نظارت مدیریت و حل شود.

جلودارزاده یادآور شد: اصلاحات در حوزه اقتصاد، مسائل اجتماعی و فضاسازی‌های فرهنگی و نوع نگرش نسبت به زنان برای پایداری خانواده‌ها ضروری است، بنابراین فراکسیون زنان در مجلس دهم با فضاسازی و ارائه طرح های مناسب، پشتوانه خوبی برای دستگاه‌های مربوط به زنان خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم یادآور شد: در حال حاضر مسائل زنان در کشور مدیریت نمی‌شود و این مشکل نیز به دلیل نبود امکانات، متولی واحد و ضعف در قوانین موجود است.

 

داشتن شغل حق همه زنان جامعه است

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت زنان در کشور، گفت: اختصاص فرصت‌های شغلی، فقط به مردان اقدام نادرست است؛ در واقع از مشارک زنان در حوزه‌های مختلف باید استقبال شود زیرا در حال حاضر جمعیتی از زنان کشور ازدواج نکرده و در حوزه‌های مختلف به تحصیل و کار مشغولند که می توان از ظرفیت بالای این افراد در جامعه استفاده کرد.

جلودارزاده تسهیل‌گری در حوزه زنان را از اولویت‌ها و موضوعات مهم مجلس و فراکسیون زنان دانست و گفت: زنان می‌توانند عرضه رشد و پیشرفت داشته باشند و قانون اساسی هم بر این موضوع تاکید دارد؛ از این رو  شرایط باید در جامعه مهیا شود. در حقیقت داشتن شغل مناسب حق همه افراد اعم از مردان و زنان در کشور است که زمینه اجرای این حق چه در خانه یا بیرون از خانه باید تعبیه شود.

 

مدیران زن؛ پاک‌دست‌ترین و وظیفه‌شناس‌ترین مدیران کشور

این نماینده مردم در مجلس دهم معتقد است: از ظرفیت زنان باید در همه سطوح استفاده شود، در واقع همه زنان نباید تنها در جایگاه‌های دولتی قرار داشته باشند هرچند دولت و دستگاه‌های اجرایی از همکاری زنان استقبال می‌کنند و خوشبختانه طبق آمار مدیران زن، جزء پاک‌دست‌ترین و وظیفه‌شناس‌ترین مدیران کشور بوده و هستند.

 

اصلاح شرایط ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه از اولویت‌های فراکسیون زنان مجلس

وی تبعیض بین زنان و مردان در خصوص ازدواج با اتباع بیگانه را مجددا یادآور شد و گفت: مردان ایرانی به راحتی می‌توانند با زنان از اتباع بیگانه ازدواج کرده و پس از آن نیز مدارک و اسناد رسمی ازدواج را دریافت کنند در حالی که برای ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه شرایط به گونه‌ای دیگر است.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران تصریح کرد: تغییر و اصلاح شرایط ازدواج زنان ایرانی با مردان از اتباع بیگانه جزء موارد اولویت‌داری است که فراکسیون زنان مجلس دهم دنبال خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet