خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/11 14:11:19
سرویس سیاسی
نقوی حسینی خبر داد:

دیپلمات‌های ربوده شده ایران زنده هستند/ارائه اسناد و مدارک خانواده‌های مفقودین به مجلس

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، با بیان اینکه چهار دیپلمات ربوده شده در لبنان یقینا در زندان های رژیم صهیونیستی زنده و اسیر هستند، گفت: در سال های گذشته خانواده این چهار دیپلمات با حضور در کمیسیون امنیت ملی، اسناد و مدارکی را دال بر زنده بودن آن ها ارائه کردند.
دیپلمات‌های ربوده شده ایران زنده هستند/ارائه اسناد و مدارک خانواده‌های مفقودین به مجلس عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، با بیان اینکه چهار دیپلمات ربوده شده در لبنان یقینا در زندان های رژیم صهیونیستی زنده و اسیر هستند، گفت: در سال های گذشته خانواده این چهار دیپلمات با حضور در کمیسیون امنیت ملی، اسناد و مدارکی را دال بر زنده بودن آن ها ارائه کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100081441241.jpg دیپلمات‌های,ربوده,شده,ایران,زنده,هستند/ارائه,اسناد,و,مدارک,خانواده‌های,مفقودین,به,مجلس Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره زنده بودن سردار متوسلیان و سه دیپلمات ایرانی، گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دوره هشتم و نهم بارها اعلام کرد که شواهد بسیاری درباره زنده بودن این چهار دیپلمات وجود دارد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه چهار دیپلمات ربوده شده در لبنان یقینا در زندان های رژیم صهیونیستی زنده و اسیر هستند، افزود: در سال های گذشته خانواده این چهار دیپلمات با حضور در کمیسیون امنیت ملی، اسناد و مدارکی را دال بر زنده بودن آن ها ارائه کردند، از طرف دیگر در هفته اخیر نیز اخبار بسیاری درباره مشاهده این افراد در زندان رژیم صهیونیستی به گوش می رسد.

وی با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی کشورمان موظف به پیگیری وضعیت دیپلمات های ربوده شده در لبنان است، افزود: وزارت خارجه این پرونده را باید از ظریف سازمان ملل مورد رسیدگی قرار دهد، تا زمینه برای آزادی آن ها فراهم شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، ادامه داد: رژیم صهیونیستی نیز تاکنون در این رابطه هیچ اطلاعاتی به مراجع بین المللی نداده و این نشان دهنده دشمنی آن ها است.

این 4 دیپلمات ایرانی، در 14 تیرماه سال 61 در مسیر سفارت ایران در بیروت بودند که در یک پست بازرسی توسط یک گروه شبه نظامیان فالانژ، ربوده شده و بعدها طبق خبرهای رسمی و غیررسمی، تحویل رژیم صهیونیستی شده‌ بودند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet