پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/11 15:52:32
سرویس اجتماعی
رنجبرزاده:

تعرفه های پزشکی باید متناسب با تورم افزایش پیدا می‌کرد/ افزایش 10 درصدی تعرفه‌ها متناسب با نیاز پزشکان نیست

عضو هیات رئیسه مجلس بر ضرورت افزایش تعرفه‌های پزشکی متناسب با تورم تاکید کرد و گفت: افزایش ۱۰ درصدی تعرفه ها متناسب با نیاز پزشکان نیست.
تعرفه های پزشکی باید متناسب با تورم افزایش پیدا می‌کرد/ افزایش 10 درصدی تعرفه‌ها متناسب با نیاز پزشکان نیست عضو هیات رئیسه مجلس بر ضرورت افزایش تعرفه‌های پزشکی متناسب با تورم تاکید کرد و گفت: افزایش 10 درصدی تعرفه ها متناسب با نیاز پزشکان نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106499265199.jpg تعرفه,های,پزشکی,باید,متناسب,با,تورم,افزایش,پیدا,می‌کرد/,افزایش,10,درصدی,تعرفه‌ها,متناسب,با,نیاز,پزشکان,نیست Icana

اکبر رنجبرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره افزایش 10 درصدی تعرفه‌های پزشکی، افزود: به نظر می‌رسد نرخ افزایش تعرفه‌های پزشکی نباید کمتر از میزان تورم در کشور باشد زیرا این تعرفه‌ها حقی بر پزشکان است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس قانون پزشکان باید یا در بخش خصوصی کار کنند یا دولتی، بر این اساس افزایش 10 درصدص تعرفه‌ها برای پزشکانی که در بخش خصوصی فعالیت دارند مقرون به صرفه نیست زیرا این گروه از جامعه پزشکی ارتباطی با بخش دولتی ندارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه افزایش تعرفه‌های پزشکی باید متناسب با تورم انجام می‌شد، تصریح کرد: بدون شک هزینه‌های جانبی اداره یک مطب حداقل موضوعی است که باید درتعیین تعرفه ها به ویژه در بخش خصوصی مورد توجه قرار گیرد زیرا بخش خصوصی از سوی دولت حمایت نمی شود.

وی یادآور شد: پزشکانی که در بخش دولتی فعالیت می‌کنند تکلیفشان مشخص است زیرا فعالیت آنها بر اساس تعرفه های وزارت بهداشت و با حمایت این وزارتخانه انجام می‌شود اما پزشکان در بخش خصوصی با افزایش 10 درصدی تعرفه‌ها متضرر می شوند درحالی که باید با واقعی کردن تعرفه‌ها مانع از آن شد تا پزشکان به دنبال اقدامات غیرضروری مانند تغییر شغل یا دریافت‌های غیرمتعارف نباشند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با واقعی شدن تعرفه‌ها، نظارت‌ها در حوزه سلامت باید بیشتر شود تا مانع از سوءاستفاده برخی پزشکان نسبت به دریافت های خارج از عرف شد در این میان اگر تعرفه های پزشکی متناسب با تورم افزایش پیدا می‌کرد حداقل می توانست پاسخگوی خوبی در زمینه ارایه خدمت از سوی پزشکان باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet