پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/12 09:39:21
سرویس فرهنگی
نگهبان‌سلامی با اشاره به تغییر نظام آموزشی در برخی مدارس:

دستگاه‌های نظارتی آموزش و پرورش با رویکرد غیرقانونی مدارس خاص برخورد کنند

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس تاکید کرد: دستگاه‌های نظارتی آموزش‌وپرورش باید جلوی رشد مدارس با شهریه هنگفت و کلان را گرفته و هر گونه تخلف و تغییر در نظام آموزشی را شناسایی کنند.
دستگاه‌های نظارتی آموزش و پرورش با رویکرد غیرقانونی مدارس خاص برخورد کنند نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس تاکید کرد: دستگاه‌های نظارتی آموزش‌وپرورش باید جلوی رشد مدارس با شهریه هنگفت و کلان را گرفته و هر گونه تخلف و تغییر در نظام آموزشی را شناسایی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/73679.jpg دستگاه‌های,نظارتی,آموزش,و,پرورش,با,رویکرد,غیرقانونی,مدارس,خاص,برخورد,کنند Icana

محمود نگهبان‌ سلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره اخباری مبنی بر فعالیت‌ برخی مدارس در راستای تربیت دانش‌آموز جهت ورود به دانشگاه‌های آمریکا و کانادا، گفت: مدارس غیرانتفاعی عموما یک سری برنامه‌های فوق برنامه‌، اضافه بر برنامه‌های مدارس دولتی همچون آموزش چند زبان دیگر در کنار زبان انگلیسی یا کلاس‌های هنری نیز دارند اما  تربیت دانش‌آموز دوره متوسطه، تنها به منظور ورود به دانشگاه‌های کانادا و امریکا، اقدامی خلاف قانون است.

نماینده خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم نباید تحت تاثیر تبلیغات این مدارس قرار گرفته و سودای تحصیل در اروپا را در ذهن فرزندان خود بپرورانند، ادامه داد: فعالیت این مدارس غیرقانونی است و رسمیت ندارد به همین دلیل آموزش و پرورش باید نظارت خود را بر مدارس به اصلاح خاص افزایش دهد تا بدانند کدام مدرسه، برنامه‌های فراقانونی را مد نظر قرار داده و با تبلیغات تحصیل در خارج از کشور، دانش‌آموز جذب می‌کنند.   

نگهبان‌ سلامی افزود: ماهیت این مدارس به خودی خود مشکل دارد چراکه حق ندارند دانش‌آموزان را خلاف برنامه‌های نظام آموزشی کشور تربیت کنند؛ مدارس تنها می‌توانند آموزش‌های خود را در چارچوب نظام آموزشی آموزش و پرورش گسترده‌تر کنند بنابراین تربیت دانش‌آموزان بنا بر نیاز دانشگاه‎های خارج از کشور جرم محسوب می‌شود.

نماینده خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: دستگاه‌های نظارتی آموزش و پرورش باید جلوی رشد مدارس با شهریه های کلان و هنگفت را گرفته و هر گونه تخلف و تغییر در نظام آموزشی را شناسایی کنند، در همین راستا مجلس دهم نیز به محض تشکیل کمیسیون‌ها باید وارد موضوع شود./

پایان پیام   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet