پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/11 15:17:42
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جهانگیری:

آموزش و پرورش نیازمند مشارکت همه مردم است

معاون اول رئیس جمهوری، اداره آموزش و پرورش را از لحاظ کمی و کیفی دشوار توصیف کرد و گفت: آموزش و پرورش نیازمند مشارکت مردم در همه بخش ها است.
آموزش و پرورش نیازمند مشارکت همه مردم است معاون اول رئیس جمهوری، اداره آموزش و پرورش را از لحاظ کمی و کیفی دشوار توصیف کرد و گفت: آموزش و پرورش نیازمند مشارکت مردم در همه بخش ها است. https://cdn.icana.ir/d/019/76608.jpg آموزش,و,پرورش,نیازمند,مشارکت,همه,مردم,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ اسحاق جهانگیری روز سه شنبه در هجدهمین جشنواره خیرین مدرساز افزود: برای تحول در نظام آموزشی کشور خصوصا در آموزش و پرورش سندهای مختلف بالادستی تهیه شده است که امیدوارم این کار در نظام آموزش و پرورش کشور عملیاتی شود.

وی افزود: آموزش و پرورش بزرگ ترین دستگاه و بخشی است که همه خانواده های ایرانی از دورترین نقاط کشور تا پایتخت را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی ادامه داد: به طور طبیعی نیازمندی آموزش و پرورش زیاد است و در قانون اساسی هم پیش بینی شده است که دولت به گونه ای حرکت کند که کسی نیاز به تحصیلی دارد در هر نقطه کشور با محدودیتی روبرو نباشد.

معاون اول رئیس جمهوری همچنین گفت: آموزش و پرورش حتما نیازمند ابزارهای و نیازهای مادی است و مدارس متناسب با به کار گرفتن فنون جدید و ابزارهای جدید و مدرن از جمله پیش نیازهای کار آموزش و پرورش است.

جهانگیری ادامه داد: این که هنوز 30 درصد از مدارس از نظر استحکام ساختمانی در وضعیت مناسبی نیستند تکلیفی بر دوش دولت و همه شهروندانی که قدرت مالی دارند، است. باید به سرعت در طی یک مدت زمان محدود این مدارس را مقاوم سازی کنیم.

وی با بیان این که ایران کشور حادثه خیز است، اظهارداشت: برخی حوادث در کشور ما وجود دارد بنابراین برای مکان هایی مثل مدارس باید ساختمان های با اطمینان بالایی داشته باشیم تا دغدغه ای وجودنداشته باشد.

معاون اول رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: نیازهای امروز آموزش پرورش را نباید از آن غفلت کرد. مدارس باید دارای ابزارهای مدرن برای آموزش باشند.

جهانگیری یادآور شد: روال سنتی در بسیاری از مدارس آرام - آرام تبدیل به ابزارهای مدرن می شود و به جای گچ و تخته سیاه، ابزار دیگری استفاده و کلاس ها مجهز به رایانه و ابزارهای جدید می شود.

وی با بیان این که صمیمانه از این شمار حمایت های خیرین در بخش آموزش و پرورش که انصافا مثال زدنی است، تشکر می کنم، گفت: در سال های نخستین خیرین مدرسه ساز محدود بود اما امروز تبدیل به یک فرهنگ عمومی شده است.

معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: افراد بسیار جوان با نیت های خیر در حلقه خیرین مدارس ساز ورود کردند و همین اقدام در بخش درمان هم در حال انجام است.

جهانگیری گفت: امیدوارم همین اقدام در سایر بخش ها اتفاق بیافتد که این کار بزرگ شما با حمایت سایر اقشار مردم روبرو شود و شاهد باشیم که آموزش و پرورش کشور از ابزارات و امکانات تدریس مناسب برخوردار باشد.

وی تاکید کرد شما نیک اندیشان ارجمند کسانی هستید که در جهاد مقدس دیگری ورود پیدا کردید و در صحنه عمل کارهای ارزشمندی را انجام دادید بنابراین خوشحالم که در جمع شما حضورپیدا کردم و مراتب سپاس و تشکر دولت جمهوری اسلامی ایران را از شما عزیزان و دیگرخیرین بزرگواری که در بخش های مختلف از جمله خدمات اجتماعی کمک کرده و حمایت های نوع دوستانه داشته اند، اعلام می کنم.

به گزارش ایرنا؛ وی یادآور شد: شما نیاز به این که بنده و دیگری تقدیر و سپاسگزاری کند، ندارید شما در معامله ای با خداوند تبارک و تعالی قرار دارید و برای ارج و ارزشی که برای ملتتان قائلید دست به این کارها می زنید.

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet