پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/12 14:22:14
سرویس اقتصادی
پورابراهیمی تاکید کرد:

پسته ایرانی با برنداختصاصی صادر شود/صادرات پسته نیازمند ساماندهی برند

نماینده مردم کرمان و راور درمجلس دهم با بیان اینکه پسته ایرانی باید با برند اختصاصی صادرشود،گفت:برخی سودجویان برای منافع کوتاه مدت محصولات کشاورزی بی کیفیت را روانه بازار بین المللی کردند.
پسته ایرانی با برنداختصاصی صادر شود/صادرات پسته نیازمند ساماندهی برند نماینده مردم کرمان و راور درمجلس دهم با بیان اینکه پسته ایرانی باید با برند اختصاصی صادرشود،گفت:برخی سودجویان برای منافع کوتاه مدت محصولات کشاورزی بی کیفیت را روانه بازار بین المللی کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/44954.jpg پسته,ایرانی,با,برنداختصاصی,صادر,شود/صادرات,پسته,نیازمند,ساماندهی,برند Icana

محمدرضا  پور ابراهیمی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره صادرات محصولات کشاورزی ،گفت: برخی از  افراد نمونه ای از  محصول پسته که دارای  کیفیت  است را به مشتری نشان می دهند،اما  در زمان صادرات پسته محصول  را با درجه کیفیت توافق شده ارسال نمی کنند و برخی سودجویان که دغدغه حفظ منافع ملی را ندارند؛در میان پسته های صادراتی  آشغال می ریزند و سپس پسته راصادر می کنند.

 

سیاست های حوزه صادراتی مشخص  نیست/صادرات پسته نیازمند ساماندهی  برند

نماینده  مردم  کرمان و راور درمجلس شورای اسلامی، یادآورشد: برخی افراد سودجو برای منافع کوتاه مدت  را در نظر می گیرند و این در حالی است که  افرادی  پسته بی کیفیت  را روانه  بازار می کنند؛سابقه محصول باکیفیت پسته را با مشکلات  عدیده ای روبرو می کنند.

وی  با بیان اینکه  سیاست های حوزه صادراتی مشخص  نیست،گفت: محصول پسته باید با رعایت استانداردهای بین المللی از  جمله بسته بندی  و  برند اختصاصی صادر شود  و  این درحالی است که ما  برای صادرات پسته نیازمند ساماندهی برند هستیم.

پورابراهیمی داورانی،خاطرنشان کرد:ساماندهی مشخص برای ایجاد برند ویژه  برای  محصول پسته وجود ندارد تا بتوانیم حضور موفق  دربازار جهانی داشته  باشیم؛بنابراین  برخی از صادرکننده ها  برای رسیدن به منافع کوتاه مدت کالاهای  بی کیفیت  را روانه  بازار می کنند.

پسته پسته34067511/23/2013 6:18:21 PMhttp://media.icana.ir/Image/2013/11/52549_Thum.jpg
پسته

 

افزایش صادرات پسته و خشکبار به آلمان

محمود حجتی در دیدار  وزیرغذا و کشاورزی آلمان ضمن تاکید بر توسعه همکاری‌های کشاورزی دو کشور اظهار کرد: در راستای توسعه بخش کشاورزی طرح‌های توسعه‌ای مختلفی در چارچوب برنامه‌های دولت یازدهم تهیه شده که با کمک آلمان می‌توانیم با سرعت بیشتری در این راستا حرکت کنیم

وی با اعلام آمادگی برای همکاری هرچه بیشتر در زمینه‌ی سرمایه‌گذاری‌های جدید در ایران افزود: تولید گیاهان دارویی از مزیت‌های خوبی در کشور برخوردار است که با توجه به اقبال جامعه جهانی به گیاهان دارویی به جای گیاهان شیمیایی زمینه‌ خوبی برای سرمایه‌گذاری مشترک در ایران وجود دارد که از آن استقبال می‌کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی صادرات خشکبار و محصولاتی نظیر پسته،خرما و کشمش را به آلمان جزو تجارت‌های سنتی بین ایران و آلمان دانست و گفت: لازم است در این بخش تجارت بین ایران و آلمان با بسته‌بندی‌های مناسب توسعه پیدا کند و از سویی دیگر نیز با امضای تفاهم‌نامه‌ها و توافق‌نامه‌های مشترک روابط کشاورزی دو کشور توسعه یابد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet