خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/16 08:56:26
سرویس سیاسی
تجری :

پرونده‌سازی علیه ایران، راه‌کار ستیز آل‌خلیفه با انقلابیون بحرین/تبدیل دولت منامه به جیره خواری سعودی ها

نماینده مردم قصرشیرین و گیلانغرب در مجلس گفت: دولت آل خلیفه برای پنهان کردن کارنامه سیاه خود،بهانه دخالت ایران در امور داخلی خود را مطرح می کند.
پرونده‌سازی علیه ایران، راه‌کار ستیز آل‌خلیفه با انقلابیون بحرین/تبدیل دولت منامه به جیره خواری سعودی ها نماینده مردم قصرشیرین و گیلانغرب در مجلس گفت: دولت آل خلیفه برای پنهان کردن کارنامه سیاه خود،بهانه دخالت ایران در امور داخلی خود را مطرح می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201604108298738652.jpg پرونده‌سازی,علیه,ایران،,راه‌کار,ستیز,آل‌خلیفه,با,انقلابیون,بحرین/تبدیل,دولت,منامه,به,جیره,خواری,سعودی,ها Icana

فرهاد تجری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اقدام دادگاه بحرین درباره صدور حکم حبس ابد به 5 بحرینی به اتهام جاسوسی برای ایران، گفت: حکومت بحرین با این گونه اقدامات به دنبال فرافکنی و انحراف افکار عمومی ملت های منطقه است.

نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب، سرپل ذهاب، گواور، سومار، نفت‌شهر و خسروی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حکومت بحرین متهم به سرکوب انقلابیون و معترضان بحرینی است، افزود: دولت آل خلیفه برای پنهان کردن این اقدامات و کارنامه سیاه خود، مسائلی همچون دخالت ایران در امور داخلی خود را مطرح می کند.

وی با اشاره به پیوندهای فرهنگی و تاریخی مردم بحرین با ملت ایران، تصریح کرد: مردم و انقلابیون بحرین در چند سال اخیر تلاش بسیاری را برای برپایی دموکراسی در این کشور کرده اند، اما متأسفانه دولت آل خلیفه با حمایت عربستان و برخی کشورهای فرامنطقه ای با سرکوب معترضان، مانع از تحقق این مسائل هستند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اعلام اینکه متأسفانه حکام آل خلیفه به جیره خواران و مجریان سیاست های سعودی ها در سطح منطقه تبدیل شده اند، افزود: سعودی ها می داند که در صورت پیروزی انقلاب مردم بحرین، نقطه بعدی برای انجام تحولات عربستان است، از این رو از هر وسیله برای عدم تحقق این مسئله استفاده می کنند.

تجری ادامه داد: به طور حتم مردم بحرین خود باید بتوانند آینده کشورشان را تعیین کند و این خواسته به حق آن ها است و دولت آل خلیفه باید به این خواسته ها تن دهد، اما حاکمان این کشور با صحنه سازی و پرونده سازی علیه ایران به دنبال مقابله با انقلابیون هستند.

دادگاه استیناف بحرین حبس ابد و سلب تابعیت پنج شهروند بحرینی را به اتهام آنچه آن را "جاسوسی برای ایران" خواند، صادر کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet