خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1395/03/12 11:32:02
سرویس اجتماعی
رحیمی مطرح کرد:

ضرورت پیگیری انتقال پادگان ها به بیرون از پایتخت/ حل مشکلات تهران فراتر از اراده شهرداری است

نماینده مردم تهران در مجلس دهم، با بیان اینکه جلسه رسمی مجمع نمایندگان استان تهران به زودی تشکیل می شود، گفت: حل مشکلات تهران فراتر از اراده شهرداری را نیاز دارد چراکه برخی مشکلات جنبه بین‌المللی دارد.
ضرورت پیگیری انتقال پادگان ها به بیرون از پایتخت/ حل مشکلات تهران فراتر از اراده شهرداری است نماینده مردم تهران در مجلس دهم، با بیان اینکه جلسه رسمی مجمع نمایندگان استان تهران به زودی تشکیل می شود، گفت: حل مشکلات تهران فراتر از اراده شهرداری را نیاز دارد چراکه برخی مشکلات جنبه بین‌المللی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104595590196.jpg ضرورت,پیگیری,انتقال,پادگان,ها,به,بیرون,از,پایتخت/,حل,مشکلات,تهران,فراتر,از,اراده,شهرداری,است Icana

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح دیدگاه مجلس دهم نسبت به پایتخت، گفت: شهر تهران معضلات و مشکلات بسیاری دارد، این مشکلات در برخی مواقع جنبه بین‌المللی نیز پیدا می‌کند؛ متاسفانه در برخی شاخص ها  تهران در رتبه های نخست مشکلات قرار گرفته ازاین رو حل مشکلات تهران فراتر از اراده شهرداری را نیاز دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همراهی و هم‌فکری شهرداری، دولت و مجموعه دستگاه‌های مربوط به امور شهری و البته اثر گذار در تصمیم گیری و اجرا لازمه و مقدمه تصویب قوانین یا اصلاح قوانین مربوط به امور شهر است.

 

انتقال پادگان ها اقدام موثر شهری در پایتخت

وی در ادامه انتقال پادگان‌ها از شهر تهران را یادآور شد وگفت: انتقال پادگان‌ها از شهر از اقداماتی بود که در تقویت روحیه شهروندی و ارتقا فعالیت‌های اجتماعی شهر تهران اثر بخش بوده است البته ضروری است انتقال پادگان‌ها به صورت کامل‌تر و جدی تر دنبال شود.

 

انتقال زندان‌ها به بیرون شهر نیازمند همگرایی امنیتی و قضایی است

 رحیمی انتقال زندان‌ها را نیز از اقدامات موثر در امور شهری دانست و گفت: انتقال زندان‌ها به خارج از محدوده شهر بایددر دستور قرار گیرد اما با این تفاوت که این اقدام به لحاظ امنیتی وقضایی نیازمند همگرایی بیشتری است.

وی ورود مجمع نمایندگان استان تهران در حوزه‌های مختلف شهر تهران را از دستورهای پیش روی این مجمع دانست و گفت: بر اساس هدف نمایندگان استان تهران، این مجمع متناسب با وظیفه نظارتی مجلس، به معضلات و مشکلات شهری ورود پیدا کرده تا اثر گذار باشد.

 

تشکیل جلسه رسمی مجمع نمایندگان استان تهران به زودی

رحیمی از تقسیم کار در مجمع نمایندگان استان تهران خبر داد و گفت:  تقسیم کار در قالب کمیته‌های مختلف صورت خواهد گرفت، از همین جهت در هفته اخیر پیش از تصویب اعتبارنامه ها و حتی شکل گیری مجلس دهم مجمع جلسات غیر رسمی داشته و به زودی نیز مجمع نمایندگان دوره دهم استان تهران تشکیل جلسه رسمی خواهد داد.

وی بر تشکیل جلسات مجمع به صورت استانی تاکید کرد و گفت: با تایید تمامی حوزه‌های انتخابیه استان تهران، مجمع آمادگی برگزاری جلسه را دارد.

 

تشکیل کمیته مشترک بین مجمع نمایندگان استان و استانداری تهران برای حل معضلات پایتخت

عضو مجمع نمایندگان استان تهران یادآور شد: در مدت اخیر اعضای مجمع جلسه‌ای با استاندار تهران و معاونان ایشان داشتند که تشکیل کمیته مشترک بین مجمع نمایندگان تهران و استانداری ماحصل این جلسه بود، بر این اساس 5 نفر از نمایندگان به عنوان منتخب و معاونان استاندار اعضای این کمیته را تشکیل می‌دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet