پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/12 09:33:33
سرویس سیاسی
خجسته:

مجلس متولی برگزاری انتخابات شوراها در خرداد 96/مجلس امکانات کافی برای برگزاری انتخابات ندارد

رئیس کمیسیون شوراها مجلس نهم گفت: نبود امکانات و ابزارهای کافی، موجب کاهش نظارت بر نحوه برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا می شود.
مجلس متولی برگزاری انتخابات شوراها در خرداد 96/مجلس امکانات کافی برای برگزاری انتخابات ندارد رئیس کمیسیون شوراها مجلس نهم گفت: نبود امکانات و ابزارهای کافی، موجب کاهش نظارت بر نحوه برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201604105538112606.jpg مجلس,متولی,برگزاری,انتخابات,شوراها,در,خرداد,96/مجلس,امکانات,کافی,برای,برگزاری,انتخابات,ندارد, Icana

امیر خجسته در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در آینده ای نزدیک، گفت: بر اساس قانون، اجرا و برگزاری انتخابات شوراها به مجلس شورای اسلامی واگذار شده، این در حالی است مجلس از ابزارها و امکانات کافی از جمله نیروی انسانی برای انجام این امور برخوردار نیست.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نبود امکانات و ابزارهای کافی، موجب کاهش نظارت بر نحوه برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا می شود، تصریح کرد: درچند وقت اخیر مذاکرات با شورای نگهبان برای قبول اجرای و نظارت بر این حوزه صورت گرفته، اما اعضای این شورا تاکنون این درخواست را نپذیرفته اند.

وی ادامه داد: شورای نگهبان در شرایط کنونی دارای ظرفیت ها، ابزار و امکانات کافی برای برگزاری  و نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا است و به خوبی می تواند این مسئله را انجام دهد، از این رو امیدواریم شورای نگهبان هر چه سریع تر این وظیفه خطیر را بپذیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: به طور حتم اگر وظیفه برگزاری و نظارت بر انتخابات شوراها بر عهده مجلس باشد، این اتفاق مهم به نحو احسن عملی نمی شود و مشکلاتی در این عرصه به وجود می آید،از این رو من در جلسات قبلی مجمع تشخیص مصلحت نظام این مسئله را مطرح کردم و امیدوارم به این درخواست نتیجه مثبت داده شود.

پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم در ۲۴ خرداد 1396 برگزار می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet