پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/12 14:01:34
سرویس سیاسی
حقیقت پور با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای ساخت دو نیروگاه هسته ای جدید در کشور:

انتقال دانش ساخت نیروگاه هسته‌ای، چشم‌انداز همکاری‌های هسته ای ایران/روسیه، اولویت نخست ایران در ساخت نیروگاه‌ها

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، گفت: قطعا مهم تر از اجرای و ساخت نیروگاه های هسته ای در کشور، انتقال دانش ساخت این نیروگاه ها از کشور مجری است.
انتقال دانش ساخت نیروگاه هسته‌ای، چشم‌انداز همکاری‌های هسته ای ایران/روسیه، اولویت نخست ایران در ساخت نیروگاه‌ها نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، گفت: قطعا مهم تر از اجرای و ساخت نیروگاه های هسته ای در کشور، انتقال دانش ساخت این نیروگاه ها از کشور مجری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201602103862796098.jpg انتقال,دانش,ساخت,نیروگاه,هسته‌ای،,چشم‌انداز,همکاری‌های,هسته,ای,ایران/روسیه،,اولویت,نخست,ایران,در,ساخت,نیروگاه‌ها Icana

منصور حقیقت پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته درباره اجرای دو پروژه ساخت نیروگاه هسته ای در کشور، گفت: بر اساس قانون، جمهوری اسلامی تا چشم انداز 1404 باید حدود 20 هزار مگاوات از برق مصرفی خود را از طریق نیروگاه هسته ای تولید کند، از این رو باید برنامه ریزی گسترده این رابطه صورت گیرد.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی، کشور روسیه را بهترین گزینه برای افزایش همکاری های هسته ای دانست و افزود: با وجود آن که روسیه در اجرای فاز اول نیروگاه بوشهر دچار مشکلاتی و تأخیراتی شد، اما قطعا این کشور در شرایط کنونی و پس از توافق هسته ای می تواند به شریک مطمئنی در اجرای این پروژه ها تبدیل شود.

حقیقت پور ادامه داد: به نظر من مهم تر از اجرای و ساخت نیروگاه های هسته ای در کشور، انتقال دانش ساخت این نیروگاه ها از کشور مجری است، از این رو با توجه به سطح روابط ایران و روسیه، می توان امیدوار بود که دانش ساخت این نیروگاه ها در آینده به متخصصان کشورمان منتقل شود.

وی افزود: در شرایط کنونی روسیه جزء اولویت های نخست جمهوری اسلامی برای اجرای پروژه های نیروگاه های هسته ای در کشور است و قطعا این کشور می تواند به خوبی این مسائل را انجام دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: یکی دیگر از پروژه های مشترک میان ایران و روسیه اجرای فاز دوم نیروگاه بوشهر است، که این پروژه نیز در آینده ای نزدیک از سوی طرف روسی اجرایی میشود.

کمالوندی اخیرا اعلام کرده است که دو نیروگاه دیگر شبیه به نیروگاه بوشهر اما پیشرفته تر در کشور ساخته شود، در این زمینه مذاکرات فنی تمام شده، ظرف هفته های آتی به جمع بندی خواهیم رسید، امیدواریم که طی یکی دو ماه آینده بتوانیم عملا کار ساخت را در همان سایت نیروگاه بوشهر شروع کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet