پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/12 13:26:46
سرویس اجتماعی
شهریاری انتقاد کرد:

هشدار درباره فعالیت‌های غیرقانونی برخی کارخانه‌های سوسیس و کالباس/ سلامت مردم درخطر است، وزرات بهداشت رسیدگی کند

نماینده مردم زاهدان در مجلس دهم با انتقاد از فعالیت های غیرقانونی برخی کارخانه های سوسیس و کالباس در کشور، گفت: وزارت بهداشت باید ورود جدی به این عرصه داشته باشد.
هشدار درباره فعالیت‌های غیرقانونی برخی کارخانه‌های سوسیس و کالباس/ سلامت مردم درخطر است، وزرات بهداشت رسیدگی کند نماینده مردم زاهدان در مجلس دهم با انتقاد از فعالیت های غیرقانونی برخی کارخانه های سوسیس و کالباس در کشور، گفت: وزارت بهداشت باید ورود جدی به این عرصه داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/57070.jpg هشدار,درباره,فعالیت‌های,غیرقانونی,برخی,کارخانه‌های,سوسیس,و,کالباس/,سلامت,مردم,درخطر,است،,وزرات,بهداشت,رسیدگی,کند Icana

حسینعلی شهریاری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از تولید فرآورده های گوشتی بی کیفیت در کشور تصریح کرد: متاسفانه مدت ها است که با این معضل روبرو هستیم به گونه ای که قاچاق و عرضه اجناس تقلبی، قاچاق و بی کیفیت در کشور نهادینه شده است؛ سازمان های غذا و دارو و استاندارد به عنوان متولیان سلامت باید به این موضوع ورود کرده و برندهای استاندارد و باکیفیت فرآورده های گوشتی را به مردم معرفی کنند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی،  از فعالیت غیرقانونی برخی کارخانه های سوسیس و کالباس انتقاد کرد و افزود: متاسفانه برخی از  کارخانه های فرآورده های گوشتی با سودجویی و بدون توجه به سلامت شهروندان و حتی بدون توجه به استاندارد و فاکتورهای تولید، اقدام به تولید سوسیس و کالباس بی کیفیت می کنند.

شهریاری یادآور شد: البته نباید از این نکته غافل شد که سازمان غذا و دار با کمبود نیرو مواجه است به گونه ای که امروزه کمبود 83 هزار نیرو در وزارت بهداشت، بسیار چشمگیر است، این درحالی است که اکنون جمعیت کشور 80 میلیون نفر است اما سازمان غذا و دارو به دلیل کمبود نیرو نمی تواند فعالیت های اثربخشی داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: از آنجایی که کمبود شدید نیرو منجر به افزایش تخلفات می شود بنابراین شهروندان باید در صورت مشاهده فرآورده های گوشتی بی کیفیت وزارت بهداشت را در جریان امور قرار دهند؛ البته مردم نیز باید در انتخاب فرآورده های گوشتی نهایت دقت را داشته و از خرید محصولات بدون نشان استاندارد و تاییدیه وزارت بهداشت خودداری کنند.

وی بر لزوم فرهنگ سازی در مورد خطرات استفاده از فرآورده های گوشتی بی کیفیت تاکید کرد و گفت: رسانه ها و وزارت بهداشت باید مخاطرات استفاده از چنین محصولاتی را به مردم اطلاع رسانی نمایند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس دهم، ارتقای کیفیت مواد غذایی را امری ضروری دانست و افزود: بدون شک ارتقای کیفیت محصولات غذایی، کاهش هزینه های درمان را به دنبال دارد که در این میان توجه به این اصل امری ضروری به نظر می رسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet