هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نقوی حسینی در واکنش به تشدید محکومیت«شیخ علی سلمان» مطرح کرد:

تشدید خشونت آل خلیفه علیه مردم بحرین به دستور آل سعود

سرویس سیاسی
نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس با اعتراض به تشدید خشونت علیه مردم بحرین گفت: رژیم آل خیلفه به دستور آل سعود و در جهت جبران شکست هایی که ریاض متحمل شده است مجازات شیخ علی سلمان و دیگر معترضان بحرین را تشدید کرده است.
چهارشنبه 12 خرداد 1395 ساعت 13:48
تشدید خشونت آل خلیفه علیه مردم بحرین به دستور آل سعود نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس با اعتراض به تشدید خشونت علیه مردم بحرین گفت: رژیم آل خیلفه به دستور آل سعود و در جهت جبران شکست هایی که ریاض متحمل شده است مجازات شیخ علی سلمان و دیگر معترضان بحرین را تشدید کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100386422575.jpg تشدید,خشونت,آل,خلیفه,علیه,مردم,بحرین,به,دستور,آل,سعود Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن محکومیت شدید الحن تشدید مجازات «شیخ علی سلمان» در بحرین به جرم اعتراض علیه آل خلیفه گفت: حکومت دیکتاتوری حاکم بر بحرین خشونت های خود را علیه معترضان تشدید کرده است.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: رژیم آل خلیفه با توسل به نیروهای نظامی سپرجزیره و اعضای شورای همکاری های خلیج فارس تلاش می کند با تشدید خشونت ها معترضان را مرعوب کند اما تاکنون به نتیجه ای نرسیده اند.

وی تصریح کرد: تشدید خشونت ها علیه معترضان که در تشدید حکم محکومیت شیخ علی سلمان نمایان شده است ، وضعیت نگران کننده ای را برای آینده بحرین تصویر می کند.

نقوی حسینی با بیان این که مردم بحرین علی رغم رنجی که از دیکتاتوری رژیم آل خلیفه متحمل می شوند تاکنون به شکلی مسالمت آمیز به اعتراضات خود ادامه داده اند، گفت: قانون نانوشته ای در مورد اعتراضات مسلمت آمیز وجود دارد و آن این است که اعمال خشونت می تواند منجر به پاسخ خشونت آمیز شود.

وی در ادامه افزود: حق حاکمیت مردم بحرین موضوعی است که جمهوری اسلامی ایران به آن احترام می گذارد و هرگونه ادعایی در مورد مداخله تهران در امور داخلی این کشور از اساس کذب و دروغ است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: تهران به شدت نگران وضعیت شیعیان بحرین است ، اعمال خشونت نیروهای رژیم آل خلیفه با تجهیزات جنگی مردم بی دفاع بحرین را نشانه می گیرند و این در هیچ اصول انسانی قابل پذیرش نیست.

وی گفت: از روز نخست اعتراضات مردم بحرین در حدود 5سال پیش ، رژیم سعودی بیش از دیگر دیکتاتورهای عرب خواهان اعمال خشونت علیه معترضان و به ویژه شیعیان این کشور بوده است.

نقوی حسینی گفت: در پس تشدید خشونت ها علیه معترضان توسط رژیم آل خلیفه می توان ردپای رژیم آل سعودی را مشاهده کرد. سعودی ها که در جنگ های سوریه ، عراق ، یمن و حتی لبنان سرخورده شده اند تلاش می کنند با تشدید خشونت ها قدرت خود را حفظ کنند اما در نهایت به نتیجه نخواهند رسید.

وی در ادامه با مخاطب قرار دادن ایالات متحده و نهادهای حقوق بشری گفت: مدعیان حقوق بشر با ذره بین در ایران و کشورهای جریان مقاومت به دنبال یک مسئله می گردند تا از ان به عنوان یک بهانه موضع گیری کنند. مسئله مضحک اینجاست که آنها در مورد کشورهایی نظیر عربستان و بحرین دچار کوربینی شده اند و موضع گیری نمی کنند.

گفتنی است که حسین جابری انصاری، سخنگوی وزارت امور خارجه نیز با ابراز تاسف شدید از تایید و تشدید حکم محکومیت شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق بحرین اعلام کرد این گونه اقدامات علیه رهبران سیاسی میانه رو، حل کننده مشکلات بحرین نبوده و با پیچیده تر کردن این مشکلات، در نهایت به سود افراط گرایان خواهد بود.

دادگاه استیناف بحرین روز دوشنبه حکم حبس شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق را از 4 سال به 9 سال افزایش داد.

عزاداری بحرین عزاداری بحرین34067510/25/2015 11:46:24 AMhttp://media.icana.ir/Image/2015/10/121867_Thum.jpg
عزاداری بحرین

 حدود یک سال و نیم از بازداشت «شیخ علی سلمان» دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین که بزرگترین جریان مخالف رژیم آل خلیفه در این کشور محسوب می شود، می گذرد. مقامات رژیم آل خلیفه مدعی هستند که علت بازداشت دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین سخنرانی علیه این رژیم و تحریک مردم به ارتکاب اقدامات خشونت آمیز بوده است. این ادعا در حالی مطرح می شود که شیخ علی سلمان در بسیاری از سخنرانی های خود همواره بر لزوم مسالمت آمیز بودن تحرکات مردم بحرین در مخالفت با رژیم آل خلیفه تأکید می‌کَرد.

نگاهی اجمالی به سیاست رژیم آل خلیفه از زمان بازداشت «شیخ علی سلمان» دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین تا بدین لحظه که حکم محکومیت وی به ۹ سال حبس افزایش یافته است، نشان می دهد که مقامات این رژیم از همان ابتدا مسیر مشخصی را برای مقابله با این مخالف برجسته بحرینی طی می کنند. در دی ماه ۱۳۹۳ ابتدا اعلام شد که دادستانی کل آل خلیفه شیخ علی سلمان را برای ادای پاره ای از توضیحات به محل دادستانی فراخوانده است.

پس از مراجعه دبیرکل جمعیت «الوفاق» بحرین به محل دادستانی، به یکباره مقامات آل خلیفه در اقدامی غیرقابل پیش بینی اعلام کردند که شیخ علی سلمان برای مدت چند روز بازداشت موقت خواهد بود. رژیم آل خلیفه در ادامه چندین بار حبس موقت شیخ علی سلمان را به تناوب برای مدت چهار روز تا یک هفته تمدید کرد. این اقدام بارها تکرار شد تا اینکه مقامات این رژیم اعلام کردند که قصد برگزاری دادگاه برای محاکمه شیخ علی سلمان را دارند.

سناریوی تمدید بازداشت موقت شیخ علی سلمان به نوعی برای برگزاری دادگاه‌ محاکمه وی نیز به کار گرفته شد. رژیم آل خلیفه جلسات محاکمه متعددی را برای شیخ سلمان برگزار کرد و در بسیاری از آنها قاضی پرونده اندکی پس از آغاز جلسه در اقدامی تعجب برانگیز تاریخ دیگری را برای رسیدگی به اتهامات دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین تعیین می کَرد. این روند ادامه پیدا کرد تا اینکه شیخ علی سلمان به اتهام واهی تحریک مردم به ارتکاب اقدامات خشونت آمیز به چهار سال حبس محکوم شد.

با توجه به روند محاکمه شیخ علی سلمان از بدو احضار وی به دادگاه توسط رژیم آل خلیفه تاکنون بی تردید نمی توان انتظار داشت که محاکمه وی به همین جا ختم شده و آل خلیفه به ۹ سال حبس برای وی بسنده کرده باشد. به نظر می رسد که مقامات این رژیم سناریوی اعمال یک مجازات سنگین را علیه شیخ علی سلمان را در سَر می پرورانند. سیاستی که رژیم آل خلیفه برای محاکمه شیخ علی سلمان از یک سال و نیم گذشته در پیش گرفته تنها برای کنترل اعتراضات مردمی بوده است.  آل خلیفه در طول این مدت تلاش کرده تا حتی الامکان اعتراضات عمومی مردم از کنترل نیروهای امنیتی خارج نشود.

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000