پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/12 13:49:09
سرویس سیاسی
یوسفیان ملا:

حکم حبس ابد 5 بحرینی شیعه براساس عصبانیت سیاسی صادر شده است

نماینده مردم آمل درمجلس معتقد است حکومت بحرین تاکنون سندی از جاسوسی ۵تبعه شیعه خود برای ایران رو نکرده و بر اساس عصبانیت سیاسی احکامی مثل حبس ابد و لغو تابعیت برای آنها صادر کرده‌است.
حکم حبس ابد 5 بحرینی شیعه براساس عصبانیت سیاسی صادر شده است نماینده مردم آمل درمجلس معتقد است حکومت بحرین تاکنون سندی از جاسوسی 5تبعه شیعه خود برای ایران رو نکرده و بر اساس عصبانیت سیاسی احکامی مثل حبس ابد و لغو تابعیت برای آنها صادر کرده‌است. https://cdn.icana.ir/d/019/42726.jpg حکم,حبس,ابد,5,بحرینی,شیعه,براساس,عصبانیت,سیاسی,صادر,شده,است Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به حکم حبس ابد و لغو تابعیت پنج شیعه بحرینی به اتهام جاسوسی برای ایران، گفت: همزمانی صدور دو حکم حبس ابد و لغو تابعیت خود بیانگر صدور احکام عجولانه در بحرین است چرا که کشوری نمی‌تواند شهروند خود را لغو تابعیت کرده و همزمان او را در همان کشور به حبس ابد محکوم کند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: معمولا احکام صادره در دادگاه های بحرین مبنای واقعی ندارد چرا که هیچ گاه اسناد مشخصی را برای متهم رو نمی کنند و بر اساس برخی ظواهر امر نتیجه گیری می کنند.

وی افزود: اگر این 5 شیعه بحرینی تابعیت مضاعف دیگری مثل ایرانی یا کویتی داشته باشند این امکان وجود دارد که به همان کشور بازگردند و نمی توانند متحمل حبس ابد در بحرین شوند.

یوسفیان ملا در ادامه یادآور شد: پیش از این نیز حکم یک روحانی در دادگاه تجدیدنظر از 4 به 9 سال حبس افزایش یافت این در حالی است که دادگاه های تجدیدنظر برای تخفیف در مجازات هستند و افزایش مجازات در آنها معنایی ندارد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه بحرین بر اساس عصبانیت سیاسی برای تبعه خود حکم صادر می کند، خاطرنشان کرد: در حالی که مسئولان لشگری و کشوری ما بارها گفته اند در کشورهای دیگر جاسوسی نداریم، آنها بعضا افرادی را به این اتهام بازداشت کرده و برای آنها حکم صادر می کنند در حالی که هیچگاه سندی برای نشان دادن صحت گفته های خود ندارند.

به گزارش خانه ملت، دادگاه تجدیدنظر اخیرا بحرین پنج تن از شهروندان شیعه این کشور را به اتهام «همکاری با ایران» به حبس ابد و لغو تابعیت‌شان محکوم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet