آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحت پیشه:

اتحاد سیاسی با اتحاد نظامی در عراق داعش را نابود می کند

سرویس سیاسی
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس ضمن اشاره به شکست های داعش در فلوجه گفت: اتحاد نیروهای حشدالشعبی ، عشایرسنی و ارتش عراق منجر به عقب رانده شدن داعش شد اما برای شکست واقعی باید اتحاد سیاسی علیه رگه های حیاتی داعش نیز شکل گیرد.
شنبه 15 خرداد 1395 ساعت 10:06
اتحاد سیاسی با اتحاد نظامی در عراق داعش را نابود می کند نماینده مردم کرمانشاه در مجلس ضمن اشاره به شکست های داعش در فلوجه گفت: اتحاد نیروهای حشدالشعبی ، عشایرسنی و ارتش عراق منجر به عقب رانده شدن داعش شد اما برای شکست واقعی باید اتحاد سیاسی علیه رگه های حیاتی داعش نیز شکل گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201604109885715790.jpg اتحاد,سیاسی,با,اتحاد,نظامی,در,عراق,داعش,,را,نابود,می,کند Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تحلیل پیشروی های ارتش عراق گفت: فلوجه به طور سنتی پایگاه بعثی ها و وفاداران صدام بوده است به همین دلیل داعش در هنگام پیشروی در خاک عراق توانست این شهر را بدون دغدغه تسخیر کند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: موفقیت های به دست آمده در عقب راندن تروریست های تکفیری بسیار حائز اهمیت است اما نباید با خوش بینی افراطی به اتفاقات رخ داده نگاه کرد. داعش علی رغم شکست هایی که متحمل شده همچنان موصل را در چنگ خود دارد و فعالیت های تروریستی خود را ادامه می دهد.

وی در ادامه گفت: رفتارهای داعش را نمی توان به عنوان یک بازیگر تنها تفسیر کرد ، رفتارهای داعش از برخی عوامل منطقه ای و برخی عوامل فرا منطقه ای متاثر است. داعش با تحریک حامیان خود فعالیت هایش را گسترش می دهد یا به صورت محدود دست به حملات تروریستی می زند.

فلاحت پیشه  با بیان این که برای تضعیف جدی داعش باید رگه های حیاتی مالی ، فرماندهی و تسلیحاتی داعش را باید قطع کرد،گفت: جنگ با داعش زمانی به موفقیت حقیقی نزدیک می شود که همگرایی ملی و سیاسی در عراق و سوریه بر علیه داعش ایجاد شود.

وی تصریح کرد: اختلافات سیاسی در عراق مسئله ای است که داعش نهایت بهره را از آن کسب کرد و توانست با همراهی وفاداران بعثی به موفقیت دست پیدا کند. همان گونه که در مواضع آیت الله سیستانی نیز مشاهده می شود ، پرهیز سیاستمداران عراق از مجادلات قبیله ای و حزبی تنها راهی است که می تواند منجر به شکست داعش و حتی جلوگیری از تجزیه عراق شود.

گفتنی است که عملیات آزادی فلوجه از هفته گذشته آغاز شده است و نیروهای مردمی شیعه (حشدالشعبی) و نیروهای عشایرسنی با همراهی ارتش عراق ضمن پیشروی هزاران نفر از مردم این شهر را آزاد کرده اند. هم اکنون جنگ خیابانی در فلوجه آغاز شده است.

پایان پیام/

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000