پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/15 08:40:37
سرویس فرهنگی
دامادی مطرح کرد:

لزوم پایبندی سینماگران به قانون منع تبلیغ در شبکه‌های ماهواره‌ای/ صداوسیما به یاری هنرهفتم بشتابد

نماینده مردم ساری درمجلس معتقد است باید دوری از رفتارهای سیاسی در فضای فرهنگی، در دستور کار قرار گیرد و رسانه‌‌ملی نیز به همه فیلم‌های مجوزدار به صورت یکسان نگاه کند.
لزوم پایبندی سینماگران به قانون منع تبلیغ در شبکه‌های ماهواره‌ای/ صداوسیما به یاری هنرهفتم بشتابد نماینده مردم ساری درمجلس معتقد است باید دوری از رفتارهای سیاسی در فضای فرهنگی، در دستور کار قرار گیرد و رسانه‌‌ملی نیز به همه فیلم‌های مجوزدار به صورت یکسان نگاه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/43560.jpg لزوم,پایبندی,سینماگران,به,قانون,منع,تبلیغ,در,شبکه‌های,ماهواره‌ای/,صداوسیما,به,یاری,هنرهفتم,بشتابد Icana

محمد دامادی در گفت‌وگو  با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به احضار برخی از تهیه‌کنندگان به دادگاه به دلیل ارائه تبلیغات فیلم‌های خود به شبکه‌های ماهواره‌ای، این مسئله را از دو منظر مورد بررسی قرار داد و گفت: به دلیل آنکه نواقص بسیاری در حوزه سینما وجود دارد و کمترین حمایت‌ها از این حوزه می‌شود، بسیاری از فیلمسازان برای تأمین مخارج خود به سطحی‌ترین فیلمنامه‌های طنز روی می‌آورند در حالی که چنین فیلم‌هایی برای فرهنگ جامعه خطرناک است اما تبلیغات مناسب می‌تواند به فیلمسازها کمک کنند که با خیال راحت فیلمی دارای محتوای غنی ساخته و نگران فروش آن نیز نباشند.

تلویزیون رسانه همکاری مناسبی با تهیه‌کننده‌های سینمایی ندارد

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی درخصوص نکته دوم، افزود: تبلیغات شهری در حین آنکه تاثیر چندانی در جذب مخاطب ندارد برای تهیه‌کننده مخارج بالایی دارد چراکه باید رقم‌های کلانی را به شهرداری پرداخت کنند؛ لذا باید به جایگاه رسانه‌های تصویری در این زمینه اولویت داد ولی تلویزیون به‌عنوان تاثیرگذارترین رسانه در این حوزه، همکاری مناسبی با تهیه‌کننده‌های سینمایی ندارد.

داد بخش خصوصی سینما درآمده؛ حق دارند فریاد سر دهند

وی با بیان اینکه داد بخش خصوصی سینما از چنین وضعیتی درآمده و البته حق دارند فریاد سر دهند، گفت: این افراد برای فرهنگ کشور زحمت می‌کشد اما شرایط بازگشت سرمایه آن‌ها نیز فراهم نمی‌شود؛ در حالیکه همان‌طور که مقام معظم رهبری بارها و بارها تاکید کرده‌اند؛ باید به تولیدات فرهنگی داخل توجه کرد تا بتوان به جنگ نرم غلبه کرد.  

دامادی با تاکید بر اینکه بهتر است تهیه‌کننده‌های سینمایی با وجود عدم در نظر گرفتن مجاری قانونی لازم به دنبال حل مشکل خود در داخل کشور باشند و دست به اقدامات غیرقانونی نزنند، افزود: اگر چه سینماگران تاکنون سختی‌های بسیاری متحمل شدند اما نمی‌توان برای بی‌قانونی توجیه‌ آورد.

باید شرایطی در کشور فراهم شود تا جرم به وقوع نپیوندد/ نفوذ ماهواره در خانه‌ها جدی است

این نماینده در ادامه با بیان اینکه باید شرایطی در کشور فراهم شود تا جرم به وقوع نپیوندد، استقبال از فیلم‌هایی که از سوی ماهواره تبلیغ شده‌اند را واکاوی کرد و افزود: این مسئله نشان از نفوذ ماهواره در خانه‌ها و اهمیت و جایگاه تبلیغات آن‌ها در میان اقشار مختلف جامعه دارد چراکه تبلیغ فیلم‌های سینمای ایران در ماهواره به طرز باورنکردنی مورد استقبال قرار گرفت.

دوری از رفتارهای سیاسی در فضای فرهنگی، در دستور کار قرار گیرد

دامادی معتقد است نگاه واقع‌بینانه، حمایت جدی و دوری از رفتارهای سیاسی در فضای فرهنگی باید در دستور کار قرار گیرد و رسانه‌ ملی نیز به همه فیلم‌های مجوز گرفته از سوی وزارت ارشاد یکسان نگاه کند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوه قضاییه باید به این مشکل سینماگران پایان دهد و تشکیل گروهی برای بررسی مشکلات سینما در حوزه تبلیغات، فکر خوب و اقدامی ضروری است، گفت: سه قوه جمهوری اسلامی ایران باید به وظایف خود در مقابل سینماگران عمل کرده و مانع از ورشکستگی آن‌ها شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet