پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/15 10:22:48
سرویس اجتماعی
ادیانی راد:

هشدار درباره ورود شیرابه زباله‌ها به آب شرب/دولت نسبت به احداث نیروگاه زباله‌سوز در استان‌های شمالی اقدام کند

نماینده مردم قائمشهر در مجلس زباله را مهمترین معضل استان‌های شمالی برشمرد و نسبت به ورود شیرابه زباله به آب های زیرزمینی و آب شرب استان مازندران هشدار داد.
هشدار درباره ورود شیرابه زباله‌ها به آب شرب/دولت نسبت به احداث نیروگاه زباله‌سوز در استان‌های شمالی اقدام کند نماینده مردم قائمشهر در مجلس زباله را مهمترین معضل استان‌های شمالی برشمرد و نسبت به ورود شیرابه زباله به آب های زیرزمینی و آب شرب استان مازندران هشدار داد. https://cdn.icana.ir/d/019/49215.jpg هشدار,درباره,ورود,شیرابه,زباله‌ها,به,آب,شرب/دولت,نسبت,به,احداث,نیروگاه,زباله‌سوز,در,استان‌های,شمالی,اقدام,کند Icana

سیدعلی ادیانی راد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بر لزوم ورود جدی دولت به معضل انباشت زباله در استان‌های شمالی کشور تاکید کرد وگفت: دولت باید معضل زباله را به عنوان یک مساله حاکمیتی و از طرفی تهدید کننده سلامت و بهداشت مردم و مسافران مورد توجه جدی قرار دهد.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت احداث نیروگاه زباله سوز در استان‌های شمالی تاکید کرد و گفت: بی توجهی نسبت به عدم ساماندهی زباله موجب ورود شیرابه به سفره آب های زیرزمینی و همچنین آب شرب استان های شمالی شده بنابراین  نیاز است دولت هر چه سریعتر نسبت به احداث نیروگاه و دستگاه های زباله سوز بر اساس استانداردهای بین المللی در نقاط مختلف استان های شمالی کشور اقدام کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: اگر در امحا و دفع زباله ها مباحث علمی و استانداردها رعایت شود نه تنها هزینه ای برای دولت به حساب نمی آید  بلکه این مهم می تواند باعث ارزش افزوده شود؛ احداث نیروگاه علاوه بر حل مشکل زباله، موجب رونق صنعت گردشگری، کاهش بیماری‌های واگیر و تولید برق پاک و تجدیدپذیر شده و به نوعی موجب ایجاد ارزش افزوده می شود.

وی افزود: در بحث مربوط به نحوه دفع و استفاده بهینه  از زباله و همچنین جانمایی مخازن زباله نیاز است فرهنگ عمومی تقویت و قوانین موجود اصلاح شود.

ادیانی راد بروز بخش قابل توجهی از آسیب‌های زیست محیطی  را ناشی از ضعف فرهنگ عمومی و وجود خلاءهای قانونی دانست و ادامه داد: متاسفانه در رابطه با افرادی که مباحث زیست محیطی را رعایت نمی کنند ضعف قانون دیده می شود بنابراین از آنجایی که  قوانین موجود بازدارندگی لازم را نداشته و  در اشاعه فرهنگ کارایی لازم را ندارند بنابراین مجلس باید با اصلاح قوانین، اقدام به تصویب قوانین جدید نماید.

این نماینده مردم در مجلس دهم کمبود جنگلبان و محیط بان را عاملی در تشدید آسیب های زیست محیطی خواند و گفت: متاسفانه کمبود کادر ورزیده و توانمندی که بتوانند مراقبت های ویژه و موثری را در حفاظت و صیانت از جنگل، سواحل و محیط زیست کشور داشته باشند در کشور به شدت احساس می شود.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی، افزود: البته این موضوع  به معنای آن نیست که دولت را فربه کنیم  بلکه در این زمینه اگر بتوان بخش خصوصی و تعاونی ها را فعال کنیم بدون شک بخش قابل توجهی از مشکلات زیست محیطی در حوزه تقنینی، اجرایی و فرهنگی مرتفع خواهد شد./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet