پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/14 13:21:12
سرویس اقتصادی
کریمی مطرح کرد:

لزوم هدف گذاری برای حضور پررنگ کالاهای ساخت ایران در بازارهای جهانی

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس با بیان اینکه اتکا بر عوامل درون زا در اقتصاد به معنی بستن درهای کشور نیست، گفت: تلاش برای حضور پررنگ کالاهای ساخت ایران در بازارهای جهانی باید یکی از اهداف اساسی اقتصادی باشد.
لزوم هدف گذاری برای حضور پررنگ کالاهای ساخت ایران در بازارهای جهانی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس با بیان اینکه اتکا بر عوامل درون زا در اقتصاد به معنی بستن درهای کشور نیست، گفت: تلاش برای حضور پررنگ کالاهای ساخت ایران در بازارهای جهانی باید یکی از اهداف اساسی اقتصادی باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605101146312033.jpg لزوم,هدف,گذاری,برای,حضور,پررنگ,کالاهای,ساخت,ایران,در,بازارهای,جهانی Icana

علی اکبرکریمی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از تعدیل نیرو در برخی از کارخانه های واگذار شده که به رشد بیکاری در جامعه دامن زده است، گفت: به دلیل اشتباهاتی که در نحوه واگذاری برخی از شرکت های دولتی صورت گرفت و همچنین اعمال مدیریت ضعیف،برخی شرکت ها کارکنان خود را تعدیل کردند این درحالی است که علاوه برحفظ شغل های موجود در جامعه، باید به اشتغال زایی توجه بیشتری شود.

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید بازنگری در خصوص اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی صورت گیرد تا این سیاست ها بصورت صحیح اجرایی شوند.

 

لزوم استفاده از تجارب حاصل از اجرای برنامه های توسعه

کریمی افزود: باید از تجارب حاصل از اجرای برنامه های توسعه کشور درگذشته،استفاده شده و برنامه ششم توسعه براساس سیاست های اقتصاد مقاومتی تدوین شود.

وی ادامه داد: تاکید بر عوامل درون زا در اقتصاد به معنی بستن درهای کشور روی مبادله و تعامل با خارج از کشور نیست،بلکه باید توسعه صادرات لحاظ شود.

 

حضور پررنگ کالای ساخت ایران در بازارهای جهانی یکی از اهداف اساسی در اقتصاد باشد

کریمی گفت:حضور پررنگ کالاهای ساخت ایران در بازارهای جهانی باید یکی از اهداف اساسی در اقتصاد باشد،بنابراین در برنامه ی ششم توسعه باید این موضوعات لحاظ شود.

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی،افزود:درخصوص تدوین سند برنامه ششم توسعه کشور باید هماهنگی بیشتری صورت گیرد،بنابراین باید سند برنامه ششم توسعه از سوی دولت کامل تر ارائه شود تا شرایط برای نظارت مطلوب تر نمایندگان در خصوص برنامه فراهم شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet