پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/15 15:30:00
سرویس سیاسی
نیازآذری:

بومی‌سازی صنعت ساخت نیروگاه اتمی سرلوحه برنامه های هسته ای دولت در پسابرجام باشد

نماینده مردم بابل در مجلس معتقد است در شرایط پسابرجام که کشور آمادگی ورود تکنولوژی را دارد، دانشمندان و متخصصان باید درصدد بومی سازی برآیند.
بومی‌سازی صنعت ساخت نیروگاه اتمی سرلوحه برنامه های هسته ای دولت در پسابرجام باشد نماینده مردم بابل در مجلس معتقد است در شرایط پسابرجام که کشور آمادگی ورود تکنولوژی را دارد، دانشمندان و متخصصان باید درصدد بومی سازی برآیند. https://cdn.icana.ir/d/019/84250.jpg بومی‌سازی,صنعت,ساخت,نیروگاه,اتمی,سرلوحه,برنامه,های,هسته,ای,دولت,در,پسابرجام,باشد Icana

حسین نیازآذری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر اینکه دانشمندان و متخصصان کشورمان باید تلاش کنند در حوزه ساخت نیروگاه اتمی به خودکفایی برسند، گفت: نیروگاه اتمی بوشهر برای تأمین برق مورد نیاز کشور است که از ضرورت بالایی برخوردار بوده و لازم است هرچه سریع‌تر احداث نیروگاه های دوم و سوم بوشهر آغاز شود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: لازم است در کنار ورود تجهیزات، تکنولوژی و متخصصان خارجی برای احداث نیروگاه های اتمی نسبت به واردات علم آنها نیز اقدام کرده و آن را بومی سازی کنیم.

وی افزود: امروز برجام ظرفیتی را به وجود آورده که راحت‌تر از گذشته می توانیم تبادل علمی و فناوری با سایر کشورها داشته باشیم از سوی دیگر روسیه امروز بهترین موقعیت را برای همکاری با ایران دارد که می توانیم از این کشور برای واردات تکنولوژی و بومی سازی استفاده کنیم.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: شرایط کشور در حال حاضر به گونه ای است که آماده برای نجات اقتصاد و پیشرفت ها در حوزه علم، صنعت و فناوری است لذا باید در تمام این حوزه های بومی سازی را سرلوحه قرار دهیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet