خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/15 12:18:08
سرویس اقتصادی
جمالی نوبندگانی:

کشاورزی باید متناسب با آبهای سرزمینی انجام شود/برای انتقال آب تنها اسم استان های خاص برده می شود

نماینده مردم فسا در مجلس با بیان اینکه برای انتقال آب تنها اسم استان های خاصی برد می شود، گفت: متاسفانه  برای انتقال آب از شمال به جنوب  نام  استان فارس  مطرح نیست در حالی که این استان با صنعت کشاورزی و دامداری عجین شده است.
کشاورزی باید متناسب با آبهای سرزمینی انجام شود/برای انتقال آب تنها اسم استان های خاص برده می شود نماینده مردم فسا در مجلس با بیان اینکه برای انتقال آب تنها اسم استان های خاصی برد می شود، گفت: متاسفانه  برای انتقال آب از شمال به جنوب  نام  استان فارس  مطرح نیست در حالی که این استان با صنعت کشاورزی و دامداری عجین شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106408252969.jpg کشاورزی,باید,متناسب,با,آبهای,سرزمینی,انجام,شود/برای,انتقال,آب,تنها,,اسم,استان,های,خاص,برده,می,شود, Icana

 محمدجواد  جمالی نوبندگانی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  انتقال  آب از شمال  به جنوب،گفت: استان فارس صنعتی  نیست بلکه  کشاورزی است،اما متاسفانه شرایط منابع  آبی این استان  مناسب نیست ؛برای تامین آب شرب بسیاری از روستاها از تانکر استفاده می کنیم و در برخی از شهرستان های استان نیز شاهد قطع شدن نوبتی آب هستیم.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما در کاشت و  برداشت محصولات کشاورزی به اصطلاح "پرتی" و حدر رفت  داریم که این  موضوع  باید با یک برنامه ریزی اصولی برطرف شود،تصریح کرد:برای استفاده بهینه  از منابع آبی باید محصولاتی را  به زیرکشت برد که نیازمند منابع آبی کمتری هستند.

 

کشاورزی متناسب با آبهای سرزمینی انجام نمی شوند/خودکفاشدن در یک محصول به ازبین رفتن کشت دیگر  محصولات کشاورزی منجر نشود

وی ادامه  داد:خودکفاشدن در محصول باید با میزان آبی عملیاتی شود که ما را درطی سال های آتی  با کمبود منابع آبی برای کشت دیگر  محصولات کشاورزی روبرو نکند.

جمالی  با بیان اینکه  استان فارس بیش از 20 سال در تولید محصول گندم  مقام اول را داشته است، تصریح کرد:متاسفانه  برای انتقال آب از شمال به جنوب  نام  استان فارس  مطرح نیست؛در شرایطی که این استان صنعتی  نیست و اقتصاد آن بر مبنای کشاورزی  و دامداری  ترسیم شده  است.

 

دشت فارس جزو دشت های تنش زای کشور به شمارمی آید/برای انتقال آب تنها اسم برخی استان های خاص مطرح می شود

وی یادآورشد:دشت فارس جزو دشت های تنش زای کشور به شمارمی آید؛زیرا میزان بارندگی نسبت به استان های دیگر بسیار کاهش  یافته،تا جایی که منجر به خشک شدن دریاچه ها در استانی شده که اقتصاد آن بر پایه کشاورزی  و دامداری  بناشده است.

 نماینده مردم  فسا در مجلس  با  بیان اینکه  کشت های کشاورزی متناسب  با آبهای سرزمینی  انجام نمی شوند،گفت: برای انتقال آب تنها اسم استان های خاصی مطرح می شود؛اما متاسفانه با توجه به ظرفیت کشاورزی استان فارس نامی از این استان برده نمی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet