هدر موبایل
1395/03/14 17:33:49
سرویس کمیته پدافند غیر عامل قوه مقننه

جدیدترین محصول گوگل با قابلیت حفاظت از وب سایت های خبری نوپا: Project Shield

جدیدترین محصول گوگل با نام Project Shield از قابلیت حفاظت از وب‌سایت‌های خبری نوپا برخوردار است.
جدیدترین محصول گوگل با قابلیت حفاظت از وب سایت های خبری نوپا: Project Shield جدیدترین محصول گوگل با نام Project Shield از قابلیت حفاظت از وب‌سایت‌های خبری نوپا برخوردار است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108213398112.jpg جدیدترین,محصول,گوگل,با,قابلیت,حفاظت,از,وب,سایت,های,خبری,نوپا:,Project,Shield Icana

گوگل و شرکت والدش Alphabet راه را برای اجرای پروژه ی Project Shield هموار کرده‌اند. این سرویس جدید قرار است از وب سایت های مستقل خبری که دارای محتوای ملتهب جغرافیای سیاسی هستند، در مقابل حملات منع سرویس توزیع شده   (DDoS)  محافظت کند.

این پروژه که حاصل اتاق فکر Google Ideas است اخیراً گسترش یافته و به نام Jigsaw شناخته می شود. Jigsaw که از یک نسخه آزمایشی مختص گروه یی خاص بیرون آمده است، در حال حاضر به طور رایگان در دسترس هر وب سایتی که متعلق به هیچ دولت یا جناح سیاسی نباشد قرار دارد.

به گزارش خبر گزاریWired ، در صورتی که سایت‌ها حاوی نرم افزارهای موفقی برای این پروژه باشند، می‌توانند پیکربندی نام دامنه سایت خود را به گونه ای تغییر دهند که به سمت سرور گوگل هدایت شود. در این صورت سرور با ساخت یک پراکسی معکوس می تواند به نحو موثری ترافیک مخرب را فیلتر کند.

گوگل در قالب یک فایل ویدئویی مدعی شده است که هدفش از کمک به وب سایت های مستقل در مقابل حملات هکرها، کاهش سانسور اجباری با استفاده از blackout های آنلاین است. برخی از سایت هایی که در مناطقی با نابسامانی ها و اغتشاشات سیاسی اقدام به مخابره ی اخبار حساس و ملتهب می کنند معمولاً از طریق blackout های آنلاین سانسور می شوند.

George Conard  سرپرست پروژه Project Shield در این باره گفت:" هر کسی ممکن است به علت انتشار یک مطلب جالب، به نحوی در معرض حمله قرار گیرد.. معمولاً خبرگذاری های کوچک تر و مستقل تر به دلیل نداشتن منابع فنی و مالی کافی، از امکانات حفاظتی مناسبی برخوردار نیستند. از این رو ما برای حفاظت از آنها وارد عمل شده ایم."

در شرایطی Eric Schmidt مدیر اجرایی Alphabet از بکارگیری پروژه ی Project Shield برای مقابله با چالش های موجود در حوزه ی جغرافیای سیاسی صحبت می کند که در مقابل، هر وب سایتی که از این سرویس استفاده می کند موظف است تا امکان دسترسی گوگل به گزارش داده های خام خود را فراهم کند تا به بدین وسیله هویت فردی که به وب سایت دسترسی دارد مشخص شود.

اگرچه ممکن است این مسئله باعث بروز نگرانی هایی در مورد احتمال به خطر افتادن حریم خصوصی کاربران این وب سایت ها شود، اما CJ Adams مدیر پروژه ی Project Shield در گفتگو با Wired ضمن اطمینان خاطر دادن از نگهداری این داده ها حداکثر تا 2 هفته تأکید کرد: " ما حق نداریم به هر آنچه که وارد این گونه سایت ها می شود جنبه تجاری بدهیم."

 

برگرفته از:

http://www.papsa.ir/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet