پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/15 12:06:21
سرویس اجتماعی
دلخوش اباتری مطرح کرد؛

امکان پرداخت نقدی بدهی دولت به تامین اجتماعی وجود ندارد/ دولت با واگذاری میادین نفتی بدهی خود را تسویه کند

نماینده مردم صومعه سرا درمجلس با بیان اینکه در بودجه ظرفیت لازم برای پرداخت نقدی بدهی دولت به تامین اجتماعی وجود ندارد، گفت: دولت می تواند از محل واگذاری میادین نفتی به تامین اجتماعی برای پرداخت بدهی خود استفاده کند.
امکان پرداخت نقدی بدهی دولت به تامین اجتماعی وجود ندارد/ دولت با واگذاری میادین نفتی بدهی خود را تسویه کند نماینده مردم صومعه سرا درمجلس با بیان اینکه در بودجه ظرفیت لازم برای پرداخت نقدی بدهی دولت به تامین اجتماعی وجود ندارد، گفت: دولت می تواند از محل واگذاری میادین نفتی به تامین اجتماعی برای پرداخت بدهی خود استفاده کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106935194882.jpg امکان,پرداخت,نقدی,بدهی,دولت,به,تامین,اجتماعی,وجود,ندارد/,دولت,با,واگذاری,میادین,نفتی,بدهی,خود,را,تسویه,کند Icana

کاظم دلخوش اباتری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص بدهی دولت به تامین اجتماعی، گفت: با توجه به اینکه سازمان تامین اجتماعی و مجموعه شرکت ها و هلدینگ های آن تحت نظارت دولت است همین موضوع فرصتی را فراهم کرده تا دولت ها در ادوار مختلف از صندوق تامین اجتماعی برای حل مشکلات خود به نوعی استفاده کنند.

نماینده مردم صومعه سرا درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بدهی 100 هزار میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی نشان ازبهره مندی و استفاده دولت از سرمایه صندوق تامین اجتماعی دارد، افزود: برای وصول مطالبات تامین اجتماعی از دولت راهکارهای مختلفی وجود دارد، اما یکی از مهم ترین راهکارها واگذاری برخی شرکت ها و هلدینگ های اقتصادی بزرگ دولت به تامین اجتماعی است که باید این اقدام با دقت عمل صورت گیرد.

وی با انتقاد از عدم موفقیت خصوصی سازی طبق اصل 44 قانون اساسی، تصریح کرد: با توجه به اینکه درحال حاضر بسیاری از شرکت های تحت پوشش تامین اجتماعی باید خصوصی شود، اگر دولت برخی شرکت های خود را به جای بدهی دراختیار تامین اجتماعی قرار دهد ممکن است به لحاظ قانونی مشکلاتی به وجود آید، بنابراین بهتراست دولت پرداخت بدهی خود به  تامین اجتماعی را به صورت مرحله به مرحله انجام دهد.

دلخوش با تاکید بر اینکه باید از افزایش بدهی دولت به تامین اجتماعی جلوگیری کرد، ادامه داد: به دولت پیشنهاد می شود از محل برخی شرکت های بزرگ اقتصادی یا واگذاری میادین نفتی برای پرداخت بدهی خود به تامین اجتماعی استفاده کند.

وی با بیان اینکه در بودجه ظرفیت لازم برای پرداخت نقدی بدهی دولت به تامین اجتماعی وجود ندارد، گفت: 100 هزار میلیارد تومان بدهی، رقم قابل توجهی است و با توجه به اینکه سالانه مقدار کمی نفت به فروش می رسد باید سرمایه حاصل از فروش نفت طی چندین سال را برای پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی اختصاص داد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس دهم با یادآوری اینکه دولت ها درمقاطع مختلف به تامین اجتماعی به عنوان یک قلک نگاه کردند، افزود: متاسفانه درحال حاضر تامین اجتماعی به صورت دوگانه عمل کرده و مشخص نیست که آیا کاملا خصوصی بوده یا دولتی است، بنابراین واگذاری های برخی شرکت های صنعتی و کارخانجات به تامین اجتماعی همیشه مشکل ساز بوده است؛ هرچند که از مدیریت های ضعیف در این سازمان هم نباید چشم پوشی کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet