پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/15 11:24:43
سرویس اقتصادی
خادمی مطرح کرد:

پالایشگاه ها به سمت تولید بنزین حرکت کنند/دورباطل خام فروشی نفت چرخاندن چرخ صنعت اروپایی ها و واردات کالاها

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس با انتقاد از عدم توسعه پالایشگاه ها جهت تولید بنزین گفت:با توسعه پالایشگاه ها باید به جای خام فروشی و واردات، بنزین با کیفیت تولید کنیم.
پالایشگاه ها به سمت تولید بنزین حرکت کنند/دورباطل خام فروشی نفت چرخاندن چرخ صنعت اروپایی ها و واردات کالاها نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس با انتقاد از عدم توسعه پالایشگاه ها جهت تولید بنزین گفت:با توسعه پالایشگاه ها باید به جای خام فروشی و واردات، بنزین با کیفیت تولید کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100734116762.jpg پالایشگاه,ها,به,سمت,تولید,بنزین,حرکت,کنند/دورباطل,خام,فروشی,نفت,چرخاندن,چرخ,صنعت,اروپایی,ها,و,واردات,کالاها, Icana

هدایت الله خادمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عدم توسعه پالایشگاه ها جهت تولید بنزین گفت:هیچ کشور توسعه یافته و کشوری که به فکر اشتغال جوانان و منابع خود باشد،خام فروشی نمی کند و اقتصاد مقاومتی یعنی استفاده بهینه و حداکثری از منابع مالی، انسانی و تکنولوژی که در کشور ما اجرا نمی شود.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نفت استحصال شده به راحتی در اختیار کشورهای دیگر قرار می گیرد و نظارتی بر قیمت آن وجود نداشته و خریداران تعیین کننده قیمت هستند، افزود:درآمدی که از طریق خام فروشی به دست آمده بار دیگر برای خرید تولیدات کشورهای اروپایی، آمریکایی و خرید ابزار برای استحصال مواد خام هزینه می شود و ما هیچ نقشی در تعیین قیمت نداریم.

 

دور باطل خام فروشی،چرخاندن چرخ صنعت اروپایی ها و واردات کالاها ادامه دارد

خادمی ادامه داد:این دور باطل خام فروشی و چرخاندن چرخ صنعت اروپایی ها و خرید تجهیزات و کالاها ادامه دارد و کشور را متضرر می کند.

وی با اشاره به ضرورت توسعه پالایشگاه ها عنوان کرد:فرآوری مواد خام، ایجاد ارزش افزوده و اشتغال باید در دستورکار دولت قرار گیرد و در حال حاضر باید در بخش های اقتصادی رقابت پذیر همانند حوزه نفت که مزیت اقتصادی داشته و نیروی انسانی متخصص فراوان دارد، حمایت ها بیشتر شود.

 

با توسعه پالایشگاه ها باید در تولید بنزین خودکفا شویم

خادمی با بیان اینکه برای رفع مشکل کمبود بنزین پالایشگاه ها باید توسعه یابد، افزود:راحت ترین کار استحصال مواد معدنی، فروش آن و واردات بنزین است، اما این منابع ذخایری برای آیندگان است و باید به جای خام فروشی و واردات ،باید بنزین را تولید کرده، خودکفا شده و صادر کنیم.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امیدوارم که با ایجاد حساسیت در مسئولان و مردم منابع خدادادی به صورت بهینه استفاده و سود آن عاید مردم کشور شود، کاری که تمام کشورهای توسعه یافته انجام می دهند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet