هفته دفاع مقدس
1395/03/15 11:03:23
سرویس اقتصادی
زارع مطرح کرد:

واردات کالاهای خارجی مشابه تولید داخل در صنعت نفت ممنوع!/مدیریت واردات از اولویت های پساتحریم

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه باید نظارت بیشتری بر تولید و مصرف تجهیزات صنعت نفت صورت گیرد، گفت:باید از فعالیت دلالان و واسطه های واردکننده انواع کالا و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت،گاز و پتروشیمی که مشابه داخلی دارند، جلوگیری شود.
واردات کالاهای خارجی مشابه تولید داخل در صنعت نفت ممنوع!/مدیریت واردات از اولویت های پساتحریم نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه باید نظارت بیشتری بر تولید و مصرف تجهیزات صنعت نفت صورت گیرد، گفت:باید از فعالیت دلالان و واسطه های واردکننده انواع کالا و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت،گاز و پتروشیمی که مشابه داخلی دارند، جلوگیری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201602104539619319.jpg واردات,کالاهای,خارجی,مشابه,تولید,داخل,در,صنعت,نفت,ممنوع!/مدیریت,واردات,از,اولویت,های,پساتحریم Icana

رحیم زارع در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بسیاری از تجهیزات نفتی در اختیار چند شرکت صاحب نام همانند "شل "و "توتال" است،گفت:مزیت رقابتی این شرکت ها،غیرقابل تقلیدی بودن تجهیزات این شرکت ها است و هم اکنون در شرایط پساتحریم فروش نفت کشور افزایش یافته، اما حمایت های مورد نیاز از تولیدکنندگانی که تکنولوژی را کپی کرده و یا بومی سازی کرده اند، صورت نمی گیرد.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی،مدیریت واردات و واردات تکنولوژی جزو نخستین اولویت های تعریف شده در زمان پساتحریم بود،افزود: متاسفانه مساله واردات هنوز سرو سامان نگرفته،لذا ضروری است که قوای سه گانه و سازمان های دولتی با همکاری واردات تکنولوژی و بومی سازی آن را حمایت کنند و اهداف پساتحریم را به خوبی اجرا کنند.

 

تولید و مصرف تجهیزات صنعت نفت نظارت بیشتری را می طلبد

وی با تاکید براینکه نباید به پیمانکاران صنعت نفت اجازه واردات کالاهای خارجی را که مشابه آن در داخل تولید می‌شود، داده شود، ادامه داد: با انتقال دانش فنی به داخل،ساخت داخلی کالاهای مورد نیاز از سوی سازندگان داخلی باید گسترش یابد و با توجه به توان بالای سازندگان داخلی باید در زمینه کیفیت نیز،سازندگان تلاش کنند و کالاهای باکیفیت بالاتر تولید کنند.

زارع  عنوان کرد:باید نظارت بیشتری بر تولید و مصرف تجهیزات صنعت نفت صورت گرفته و جلوی خرید خارجی آن دسته از کالاهایی که در داخل کشور تولید می‌شوند، گرفته و ممنوع شود.

 

ضرورت جلوگیری از فعالیت دلالان وارد کننده کالا و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت،گاز و پتروشیمی

وی با بیان اینکه باید جلوی فعالیت دلالان و واسطه ها به منظور دورزدن قانون حمایت از تولید و ساخت داخلی، گرفته شود، افزود: باید از فعالیت دلالان و واسطه ها که انواع کالا و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت،گاز و پتروشیمی را وارد کشور می کنند جلوگیری کرد و این درحالی است که ظرفیت و توان ساخت داخلی این اقلام در ایران وجود دارد، جلوگیری شود.

نماینده مردم آباده،بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: نباید برای ورود کالاهای خارجی وادادگی رخ دهد و در حال حاضر و پس از رفع تحریم ها ،تکنولوژی نفتی و سرمایه گذاران مشترک باید جذب شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet