پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/16 11:00:59
سرویس اقتصادی
قوامی:

تسهیل سرمایه گذاری خارجی حجم استفاده از منابع بانکی را کاهش می دهد/تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو بهبود فضای کسب و کار

نماینده مردم اسفراین در مجلس نهم، با تاکید بر ضرورت تسهیل شرایط سرمایه گذاری در کشور، گفت: با تسهیل شرایط سرمایه گذاری خارجی حجم استفاده از منابع بانکی کشور کاهش می یابد.
تسهیل سرمایه گذاری خارجی حجم استفاده از منابع بانکی را کاهش می دهد/تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو بهبود فضای کسب و کار نماینده مردم اسفراین در مجلس نهم، با تاکید بر ضرورت تسهیل شرایط سرمایه گذاری در کشور، گفت: با تسهیل شرایط سرمایه گذاری خارجی حجم استفاده از منابع بانکی کشور کاهش می یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/95582.jpg تسهیل,سرمایه,گذاری,خارجی,حجم,استفاده,از,منابع,بانکی,را,کاهش,می,دهد/تحقق,اقتصاد,مقاومتی,در,گرو,,بهبود,فضای,کسب,و,کار Icana

هادی قوامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی جز با همگرایی و تعامل قوا ممکن نیست، گفت: ما در بحث اقتصاد مقاومتی نیاز به سرمایه گذاری در بخش های تولیدی و صنعتی داریم.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سرمایه گذاری دو بعد داخلی و خارجی دارد، افزود: منابع سرمایه گذاری های داخلی از نظام بانکی و بورس به دست می آید که متاسفانه عمده منابع ما یعنی بیش از 90 درصد آن از سوی نظام بانکی، 8 درصد بورس و تنها 2 درصد آن از سرمایه گذاری های خارجی تامین می شود.

تنوع سازی برای بهبود شرایط اقتصادی ضروری است

وی با تاکید بر اینکه تنوع سازی برای بهبود شرایط اقتصادی ضروری است، تصریح کرد: ما باید به سمت سرمایه گذاری خارجی حرکت کنیم تا به این ترتیب رشد و توسعه صنایع تولیدی را شاهد باشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: سرمایه گذاری خارجی اعم از سرمایه گذاری های مستقیم خارجی، سرمایه گذاری غیرمستقیم و همچنین سرمایه گذاری ترتیبات قراردادی باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار بگیرد.

قوامی با بیان اینکه ایجاد فضای آرام در کشور برای جذب سرمایه گذاری های خارجی ضروری است، گفت: با جذب سرمایه های خارجی امید به آینده بیشتر شده و شاخص فضای کسب و کار بهبود می یابد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هر چقدر ما موانع پیش روی سرمایه گذاران را در بخش های مختلف برداشته و جریان را روان تر کنیم زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی بیشتر فراهم شده و می تواند به بهبود شرایط کمک کند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet