پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/16 12:18:54
سرویس اجتماعی
تابش به مناسبت روز جهانی محیط زیست مطرح کرد؛

معضل تجارت غیرقانونی حیات وحش درکشور/ خرید وفروش جانوران وحشی نیازمند اخذ پروانه از سازمان محیط زیست است

نماینده مردم اردکان در مجلس دهم با انتقاد از معضل تجارت غیرقانونی حیات وحش درکشور، گفت: خرید وفروش جانوران وحشی نیازمند اخذ پروانه از سازمان محیط زیست است.
معضل تجارت غیرقانونی حیات وحش درکشور/ خرید وفروش جانوران وحشی نیازمند اخذ پروانه از سازمان محیط زیست است نماینده مردم اردکان در مجلس دهم با انتقاد از معضل تجارت غیرقانونی حیات وحش درکشور، گفت: خرید وفروش جانوران وحشی نیازمند اخذ پروانه از سازمان محیط زیست است. https://cdn.icana.ir/d/019/125911.jpg معضل,تجارت,غیرقانونی,حیات,وحش,درکشور/,خرید,وفروش,جانوران,وحشی,نیازمند,اخذ,پروانه,از,سازمان,محیط,زیست,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمد رضا تابش  با یادآوری نامگذاری 16 خرداد به نام روز جهانی محیط زیست و گرامیداشت این روز، افزود: مبارزه با تجارت غیر قانونی حیات وحش، موضوعی است که برای روز جهانی محیط زیست امسال انتخاب شده است.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در محیط زیست، همه‌ی عناصر و روابط به یک اندازه مهم هستند؛ در این قالب، اهمیت حیات وحش و عواقب ناگوار تجارت غیرقانونی آنها به همان اندازه ی آب و کمبود آن، هواو آلودگی آن، خاک و فرسایش آن و منابع طبیعی و تخریب آن است. همین اهمیت موجب شده است که کشورمان از سال ۱۳۵۵به طور قانونی، عضو کنوانسیون جهانی منع تجارت گونه های گیاهی و جانوری در معرض خطر انقراض (CITES) باشد.

وی یادآور شد: با وجود این و در حالی که بر اساس قانون، خرید و فروش جانوران وحشی و اجزای آنها مستلزم اخذ پروانه یا اجازه از سازمان حفاظت محیط زیست است، متاسفانه اخبار و گزارش‌ها، از وجود معضل تجارت غیرقانونی حیات وحش در کشورمان حکایت می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: کافی نبودن آگاهی‌های محیط زیستی مهمترین دلیلی است که برای بروز و گسترش مشکلات محیط زیستی ذکر می شود، ۴۴ سال پیش که سازمان ملل متحد روز پنجم ژوئن سال میلادی ( برابر شانزدهم خرداد سال خورشیدی) را به عنوان روز جهانی محیط زیست انتخاب کرد، یک هدف اصلی برای آن داشت و آن افزایش آگاهی های زیست محیطی  بود.

نماینده مردم اردکان در مجلس دهم گفت: با گرامیداشت این روز و افزایش آگاهی های محیط زیستی، می توان امید داشت که نقش آفرینان حکومت، بازار و جامعه‌ی مدنی بتوانند با عمل به وظایف دینی، قانونی و داوطلبانه‌ی  خود،  برای حیات وحش کشورمان وضعیت بهتری را فراهم کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet