خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/16 13:50:52
سرویس سیاسی
/نخستین دیدار نمایندگان مجلس دهم با رهبری/

نقوی حسینی:موضع گیری نمایندگان باید استکبار ستیز باشد/ انتظار مقام معظم رهبری از مجلس تصویب قوانین دقیق است

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظارات مقام معظم رهبری در ۵ حوزه اساسی بود که از جمله آن ها می توان به موضع گیری ضد استکباری، اجرای اقتصاد مقاومتی و تصویب قوانین دقیق اشاره کرد.
نقوی حسینی:موضع گیری نمایندگان باید استکبار ستیز باشد/ انتظار مقام معظم رهبری از مجلس تصویب قوانین دقیق است نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظارات مقام معظم رهبری در 5 حوزه اساسی بود که از جمله آن ها می توان به موضع گیری ضد استکباری، اجرای اقتصاد مقاومتی و تصویب قوانین دقیق اشاره کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/67958.jpg نقوی,حسینی:موضع,گیری,نمایندگان,باید,استکبار,ستیز,باشد/,انتظار,مقام,معظم,رهبری,از,مجلس,تصویب,قوانین,دقیق,است Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص دیدار با مقام معظم رهبری و تاکیدات ایشان، اظهار داشت: در دیداری که توفیق زیارت رهبری معظم انقلاب نصیب ما شد، ایشان بر روی 5 محور اساسی، بیانات بسیار مهمی را مطرح کردند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: محور اول سخنان مقام معظم رهبری توصیه هایی به نمایندگان بود که باید قدر جایگاهی که در آن قرار گرفته اند را بدانند.

نقوی حسینی ادامه داد: ایشان خود نظارتی نمایندگان بر روی مجلس را مورد تاکید قرار دادند و فرمودند که در راس امور قرار گرفتن مجلس شورای اسلامی نیز به خود نمایندگان بستگی دارد؛ اگر خود نظارتی وجود داشته باشد، قطعا مجلس در راس امور خواهد بود.

وی افزود: حوزه سومی که بسیار مورد تاکید قرار گرفت حوزه اقتصاد بود و ایشان راه علاج را اقتصاد مقاومتی دانستند. ایشان تاکید کردند که هیچ کس برای ما دل نخواهد سوزاند و خود ما باید برنامه ریزی های لازم را در این زمینه انجام دهیم.

نمیانده مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را بر عهده دولت می دانند، گفت: البته مجلس نیز باید به اجرای آن در زمینه نظارت و قانونگذاری کمک کند.

نقوی حسینی با بیان اینکه اینکه حوزه دیگری که مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفت، حوزه سیاست خارجی بود که در سه بخش آن را مطرح نمودند، متذکر شد: بخش اول مربوط به نوع موضع گیری نمایندگان بود که باید استکبار ستیز باشد. انتظار دومی که دارند موضع گیری های کلی مجلس بود که در این زمینه اقدامات مجلس نهم را تایید فرمودند. در بخش سوم نیز انتظار داشتند که قوانینی مصوب شود که جهت گیری ضد استکباری داشته باشد.

وی افزود: محور پنجم سخنان ایشان در خصوص قانونگذاری به عنوان فعالیت اصلی مجلس شورای اسلامی بود. ایشان انتظار دارند قانونی که تصویب میشود باید دقیق باشد و زمینه سوء استفاده را ایجاد نکند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet