خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/17 09:06:28
سرویس اجتماعی
تجری مطرح کرد:

لزوم برخورد قاطع با میهمانی‌های غیرمتعارف/ فرصت تجدید نظرخواهی از مجرمان سلب نشود

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس با تاکید بر ضرورت برخورد قاطع با برگزاری میهمانی های خارج از موازین قانونی و شئونات اسلامی، گفت: البته در اجرای احکام مجرمان باید فرصت تجدیدنظرخواهی به آنها داده شود.
لزوم برخورد قاطع با میهمانی‌های غیرمتعارف/ فرصت تجدید نظرخواهی از مجرمان سلب نشود نماینده مردم قصرشیرین در مجلس با تاکید بر ضرورت برخورد قاطع با برگزاری میهمانی های خارج از موازین قانونی و شئونات اسلامی، گفت: البته در اجرای احکام مجرمان باید فرصت تجدیدنظرخواهی به آنها داده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201604105222037679.jpg لزوم,برخورد,قاطع,با,میهمانی‌های,غیرمتعارف/,فرصت,تجدید,نظرخواهی,از,مجرمان,سلب,نشود Icana

فرهاد تجری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بر تاکید بر ضرورت برخورد قاطع با برپایی میهمانی‌های خارج از موازین قانونی و شئونات اسلامی، گفت: برپایی چنین میهمانی‌هایی زیبنده جامعه اسلامی نیست.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب درمجلس شورای اسلامی، درباره موضوعات مطرح شده مبنی بر وجود ایرادات حقوقی به نحوه محاکمه میهمانان پارتی، گفت: طبق قانون برخورد با جرم و مجازات مجرمان و متخلفان وظیفه دستگاه قضایی است اما در کنار این وظیفه تکلیفی هم برای آنان مبنی بر رعایت چارچوب قوانین دادرسی در نظر گرفته شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: در این فرایند تنها اگر مجرم بر حسب ضرورت از خود سلب حق تجدیدنظرخواهی کند، اجرای حکم بلافاصله بعد از صدور صورت می‌گیرد، در حقیقت حق تجدید نظر‌خواهی، تمکین و رسیدگی در مراحل پیاپی دادرسی از حقوق متهم و محکومان است، لذا در این موارد اگر متهمان از خود حق تجدیدنظرخواهی را سلب کنند اجرای حکم بلافاصله بعد از صدور، قانونی است.

وی افزود: متهمان اگر نسبت به حکم صادر شده از سوی مسئولان قضایی اعتراضی داشته باشند در مراحل دادرسی و در دایره تجدیدنظر باید رسیدگی شود، به خصوص درمورد مجازات هایی مانند شلاق قابلیت درخواست تجدید نظر در دادگاه وجود دارد.

تجری تاکید کرد: اگر خاطی در زمان برخورد، جرم خود را بپذیرد نیازی به رعایت حق تجدیدنظر نیست، اما اگر درخواست تجدیدنظر داشته باشد و این فرصت به او داده نشده و حکم اجرا شود خلاف قانون است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: مسئولان حقوقی و قضایی باید توجه داشته باشند که متخلفان اگر حکم تخلف را نپذیرفته باشند امکان اجرای حکم بلافاصله بعد از دستگیری وجود ندارد، مگر آنکه متخلف رضایت دهد و از حق تجدیدنظرخواهی خود بگذرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet