هدر موبایل
1395/03/16 15:05:27
سرویس دیگر رسانه‌ها
فلاحت پیشه مطرح کرد:

دموکرات ها برای ایران خطرناک تر از جمهوری خواهان بوده و هستند

اگر ارزیابی بر اساس شاخص های عددی و عملی انجام دهیم دموکرات ها در طول تاریخ همواره بیشتر به ایران ضرر رسانده اند تا جمهوری خواهان .
دموکرات ها برای ایران خطرناک تر از جمهوری خواهان بوده و هستند اگر ارزیابی بر اساس شاخص های عددی و عملی انجام دهیم دموکرات ها در طول تاریخ همواره بیشتر به ایران ضرر رسانده اند تا جمهوری خواهان . https://cdn.icana.ir/d/019/201604109815655818.jpg دموکرات,ها,برای,ایران,خطرناک,تر,از,جمهوری,خواهان,بوده,و,هستند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حشمت الله فلاحت پیشه، رییس کارگروه روابط خارجی کمیسیون امنیت مجلس هشتم و نماینده مردم در مجلس دهم در خصوص تفاوت رویکردهای جمهوری خواهان و دموکرات ها در قبال ایران به خصوص در اجرای برجام گفت:اگر از لحاظ تعاریف عملگرایی به حوزه سیاسی آمریکا نگاه کنیم،در عمل خیلی از تحلیل هایی که صورت می گیرد با  واقعیت همخوان نیست و تصوراتی که در عرف عمومی در خصوص جمهوری خواهان و دموکرات ها شکل گرفته چندان با واقعیت همخوانی ندارد.


فلاحت پیشه در ادامه این مطلب افزود:در حوزه عملی هم جمهوری خواهان و هم دموکرات ها در طول 37 سال گذشته دشمنی با ایران بوده با ابزارهای متفاوت در پیش گرفته اند و هر یک از جناح ها در این دشمنی ابزارهای مختلفی داشته اند.


این نماینده مجلس دهم ابزار دموکرات ها برای مقابله با ایران را تحریم توصیف و تصریح کرد: ابزار دموکرات ها تحریم بوده اما ابزار جمهوری خواهان ابزار تنبیه و تهدید بوده است.


وی ادامه داد: البته در حوزه واقعیت جمهوری خواهان هرگز نتوانستند تهدید های خود را علیه ایران عملی کنند اما دموکرات ها توانستند تحریم های خود را عملی کنند.


دموکرات ها در سه دهه گذشته بیشتر از جمهوری خواهان به ایران ضرر رسانده اند


رییس کارگروه روابط خارجی مجلس هشتم در ادامه این مطلب گفت: اگر ارزیابی بر اساس شاخص های عددی و عملی انجام دهیم دموکرات ها در طول تاریخ همواره بیشتر به ایران ضرر رسانده اند تا جمهوری خواهان .


وی ادامه داد: دموکرات ها سعی کردند سیاست تحریمی در پیش گیرند به خصوص از سال 2006 ان ها سیاست های تحریمی امریکا را فرامرزی کرده اند یعنی این ابزار را با استفاده از نوع مذاکراتی که با اروپا و شرق آسیا پیش بردند جهانی کردند.


تحلیل دموکرات ها و جمهوری خواهان در مقابل ایران در قابل الفاظ نام آنها صحیح نیست


فلاحت پیشه تاکید کرد:تنها بر اساس الفاظ دموکرات و جمهوری خواهان نمی توان را مورد تهدید در قبال ایران تحلیل کرد.


وی افزود: تهدید زبان است و در عمل جمهوری خواهان به این حیطه محدود هستند و در برهه نظامی جمهور خواهان عملی نداشته اند.


در شرایط امضای برجام رییس جمهوری جمهوری خواه هم همان می کرد که اوباما کرد


فلاحت پیشه همچنین افزود: واقعیت قضیه این است که آمریکایی به جایی رسیده  بودند که مجبور به امضای برجام با ایران بودند و این موضوع ربطی به رییس جمهور دموکرات و اوباما نداشت و اگررییس جمهور جمهوری خواه هم بر سر کار بود باز باید این توافق نامه امضا می شد.


وی در تشریح علل محتوم بودن این تصمیم برای آمریکا گفت: جمهوری اسلامی ایران به جایی رسیده بود که شاخص های قدرت را خود تامین کرده بود و توانستند توافقی را در قالب شورای امنیت تامین کنند کما این که در مذاکرات حتی در زمان بوش هم ادامه پیدا می کرد.


تحمیل 6 تریلیون دلار بدهی نظامی به آمریکا در دوران بوش پسر


فلاحت پیشه همچنین گفت: بحث اوباما این بود که بوش در طول سیاست های جنگی 10 سال گذشته 6 تریلیون دلار به بدهی های نظامی آمریکا از نظر هزینه های نظامی تحمیل کرد.


تحریم برای دولت اوباما تبدیل به امر مقدسی شده است


به گزارش جمهوریت؛ نماینده مجلس دهم تاکید کرد:تحریم برای دولت اوباما امری مقدس شده و دلیل عهدشکنی ها نیز این است که نمی تواند این سیاست های تعدیل کند و حتی تلاش دارند که امور تحریمی را به سایر حوزه های تهدید برای رام کردن رفتار ایران منتقل کند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet