هفته دفاع مقدس
1395/03/16 15:44:09
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قاضی زاده هاشمی:

رشد 20 برابری مصرف سیگار در آثار سینمایی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رشد ۱۰ الی ۲۰ برابری مصرف سیگار در آثار سینمایی در سه دهه اخیر خبر داد و گفت: وقتی سوپراستار ما مدام در طول سریال سیگار می کشد باعث تقلید توسط سایر افراد جامعه می شود.
رشد 20 برابری مصرف سیگار در آثار سینمایی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رشد 10 الی 20 برابری مصرف سیگار در آثار سینمایی در سه دهه اخیر خبر داد و گفت: وقتی سوپراستار ما مدام در طول سریال سیگار می کشد باعث تقلید توسط سایر افراد جامعه می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43192.jpg رشد,20,برابری,مصرف,سیگار,در,آثار,سینمایی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سیدحسن قاضی زاده هاشمی در جلسه ستاد کشوری مبارزه با دخانیات افزود: نگاه مسئولان نسبت به مصرف دخانیات باید تغییر کند، گاهی به بنده می گویند مردم اگر قلیان و سیگار نکشند پس چه کار کنند این نگاه بعضاً در رده های بالای مسئولان هم وجود دارد.

وی گفت: اعتیاد از مصیبتهای مهم خانواده های ایرانی است که از سیگار شروع شده و این یک حرف علمی است.

وزیر بهداشت افزود: 90 درصد سرطانهای ریه به خاطر مصرف سیگار است و بار هزینه های میلیاردی آن بر دوش تمام ایرانی ها است، ما اگر مصرف را رها کنیم تا چند سال آینده به بالاترین رتبه مصرف مواد دخانی در جهان می رسیم.

وی افزود: افرادی که خودشان آلوده به مصرف و تولید هستند نمی توانند مبارزه کنند، برای بنده یک مرجع عالی‌قدر را مثال می زنند که 40 سال پیش سیگار می کشید و 94 سال عمر کرده است در حالی که این صرفا یک نمونه است و مبنای ما نتایج پژوهشهای علمی است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر بهداشت گفت: اگر قاچاق را اصلاح نکنیم هیچ کدام از اهداف تحقق نمی یابد و ما چطور می توانیم در برابر این حجم قاچاق، اقتصاد مقاومتی داشته باشیم، نهادهای مختلف چگونه می توانند جلوی ورود سلاح به کشور را بگیرند اما این حجم قاچاق را کنترل نکنند. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet