پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/16 15:53:05
سرویس فرهنگی
دلخوش عنوان کرد:

لزوم گنجاندن بندی درباب ورزش‌های قهرمانی در فصل مربوط به ورزش در قانون برنامه ششم

یک نماینده مجلس با اشاره به لزوم گنجاندن بندی درباب ورزش‌های قهرمانی در فصل مربوط به ورزش توان در قانون برنامه ششم، می گوید: با توجه به شواهد موجود، برای ورزش ایران در المپیک ریو نسبت به ادوار قبلی، پیشرفت زیادی متصور نیستم.
لزوم گنجاندن بندی درباب ورزش‌های قهرمانی در فصل مربوط به ورزش در قانون برنامه ششم یک نماینده مجلس با اشاره به لزوم گنجاندن بندی درباب ورزش‌های قهرمانی در فصل مربوط به ورزش توان در قانون برنامه ششم، می گوید: با توجه به شواهد موجود، برای ورزش ایران در المپیک ریو نسبت به ادوار قبلی، پیشرفت زیادی متصور نیستم. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106935194882.jpg لزوم,گنجاندن,بندی,درباب,ورزش‌های,قهرمانی,در,فصل,مربوط,به,ورزش,در,قانون,برنامه,ششم Icana

سید کاظم دلخوش اباتری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به لزوم فراهم سازی شرایط مالی و رفاهی برای ورزشکاران المپیکی گفت: باید نیازهای اولیه ورزشکاران المپیکی تامین شود زیرا مسئولیت آنها برای افتخارآفرینی ملی سنگین است و لذا دولت و مسئولان کشور باید در راستای تسهیل شرایط آنان برآیند زیرا ملت ایران از آنها انتظار دارند ورزشکاران در عرصه های بین المللی به گونه ای عمل کنند که متاثر و متاسف از نوع عملکرد آنها نشوند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی افزود: بین ورزشکاران و مدیران دولت و امور مالی، حلقه مفقوده ای وجود دارد که باید هر چه سریعتر ساماندهی شود زیرا وضعیت تیم هایی که در سطح ملی و بین المللی کار می کنند، کاملا منفک از سایر تیم‌هاست چراکه عملکرد آنها در کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران ثبت می شود لذا دستگاهها باید به وظیفه خودشان به درستی عمل کنند.

وی ادامه داد: اگر وزارت ورزش به قوانینی نیاز دارد، می تواند این کار را در هنگام تدوین قانون بودجه سالانه یا لوایح دولت تعریف کند تا حقوق ورزشکاران تثبیت شود؛ ضمن آنکه می توان در قانون برنامه ششم توسعه، بندی را در فصلی که مربوط به ورزش است، در مورد ورزش‌های قهرمانی ذکر کرد.

دلخوش تاکید کرد: جایگاه ورزش قهرمانی و نحوه رسیدگی به آن باید در قانون مشخص شود زیرا اگر قرار باشد سلیقه ای برخورد شود، یک دولت آن را در اولویت قرار می دهد و دیگری خیر.

این نماینده مجلس در مورد پیش بینی خود از دستاورد ورزش ایران از المپیک ریو2016 نیز گفت: با توجه به شواهد موجود، پیشرفت زیادی در المیک ریو نسبت به ادوار قبلی متصور نیستم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet