هدر موبایل
1395/03/16 16:39:38
سرویس اجتماعی
پورمختار مطرح کرد:

تکرار سوءاستفاده‌های مالی در شوراها/لزوم تصویب قانون برای اعلام دارایی اعضای شوراهای شهر و روستا

نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس دهم با یادآوری فعالیت غیرقانونی برخی از اعضای شوراهای اسلامی شهرها، گفت: مجلس به عنوان متولی امور شوراها باید قانونی جهت سالم‌سازی فعالیت اعضای شوراها و جلوگیری از سوءاستفاده‌های مالی تصویب کند.
تکرار سوءاستفاده‌های مالی در شوراها/لزوم تصویب قانون برای اعلام دارایی اعضای شوراهای شهر و روستا نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس دهم با یادآوری فعالیت غیرقانونی برخی از اعضای شوراهای اسلامی شهرها، گفت: مجلس به عنوان متولی امور شوراها باید قانونی جهت سالم‌سازی فعالیت اعضای شوراها و جلوگیری از سوءاستفاده‌های مالی تصویب کند. https://cdn.icana.ir/d/019/57407.jpg تکرار,سوءاستفاده‌های,مالی,در,شوراها/لزوم,تصویب,قانون,برای,اعلام,دارایی,اعضای,شوراهای,شهر,و,روستا Icana

محمدعلی پورمختار در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح چگونگی نظارت بر عملکرد اعضای شوراهای شهر و روستا و جلوگیری از بروز تخلفات و سوءاستفاده‌های مالی، گفت: در مجلس نهم درباره طرز کار برخی از شوراهای اسلامی شهرها شکایاتی به کمیسیون اصل نود ارسال شد که درباره سوءاستفاده‌های مالی برخی از اعضای شوراهای شهرها یا فشارهایی که برای باج‌گیری به شهرداری‌ها آورده بودند بود.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بر مبنای برخی شکایات واصله به کمیسیون اصل نود مجلس نهم، در برخی از شهرها اعضای شورا برای خرید ملک، زمین یا تغییر کاربری فشار بسیاری به شهرداری‌ها وارد کرده بودند که به تمامی آنها رسیدگی شد.

پورمختار با تاکید بر اینکه متاسفانه به کرات شاهد ارسال گزارشاتی مبنی بر تخلفات در برخی شوراهای شهر هستیم، گفت: با توجه به این موضوع لازم است مجلس شورای اسلامی ورود پیدا کرده و در این زمینه جهت سالم‌سازی فعالیت اعضای شوراها و جلوگیری از سوءاستفاده‌های مالی قانونگذاری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه بیشتر اتفاقات و فعالیت‌های نامتعارف در شوراهای اسلامی شهرهای بزرگ رخ داده است، گفت: قانونگذاری از قبیل اعلام دارایی و اموال اعضای شوراهای اسلامی شهر در آغاز و پایان فعالیت تا تقویت ابزار نظارتی را شامل می‌شود چراکه متولی امور شوراها از زمان برگزاری انتخابات و تایید صلاحیت‌ها و آغاز فعالیت مجلس شورای اسلامی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس پیش از برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا می‌تواند با ارائه طرحی این مشکل را مرتفع سازد.

نماینده مردم بهار وکبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: شاید در برخی از شهرداری‌های کشور نیز مشکلات و سوءاستفاده‌های مالی صورت گیرد اما با توجه به اینکه شهرداری‌ها سازمان عمومی غیردولتی هستند، مجلس نمی‌تواند ورودی به آنها داشته باشد و شوراهای اسلامی شهر و روستا و دستگاه‌های نظارتی باید از ابزار نظارتی خود بنا بر وظیفه قانونی استفاده کنند کما اینکه تاکنون گزارشات درخصوص فعالیت غیرقانونی شوراها بیشتر گزارش شده است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، مرتضی طلایی نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران ضمن محکوم کردن هر نوع رانت و باج‌خواهی باج‌خواهان و باج‌گیران، گفت: همه مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر باید در ابتدا و انتهای دوران فعالیت لیست اموال و دارایی‌های خود را اعلام کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet